Stanisław Bukowiec: „Czeka nas jeszcze większa drożyzna”

-

Goszczący w poniedziałek na antenie radia RDN Małopolska poseł Porozumienia Stanisław Bukowiec krytykował zmiany podatkowe zapowiedziane w ramach „Polskiego Ładu”. Jak wskazywał sprawią one, że mikro, małe i średnie firmy będą płacić więcej.

Poseł z Bochni podkreślił też, że będzie to miało swoje konsekwencje:

– Te przepisy również będą miały wpływ na życie wszystkich Polaków dlatego, że podniesienie podatków dla przedsiębiorców będzie skutkować również podniesieniem kosztów różnych produktów i usług przez te firmy. Więc czeka nas niestety jeszcze większa drożyzna, niż to ma miejsce obecnie – wyjaśnił Stanisław Bukowiec.

Parlamentarzysta pytany dlaczego początkowo Jarosław Gowin podpisał się pod „Polskim Ładem”, a krytykuje go po opuszczeniu Zjednoczonej Prawicy wyjaśnił, że pierwsze, ogólne założenia uwzględniały propozycje zgłaszane przez Porozumienie. – Natomiast rozwiązania te, o których mówimy, czyli uderzenie podatkowe w polskie firmy i samorządy, w maju nie było znane, nie było podane do publicznej wiadomości. Dopiero jak pojawiły się te propozycje, my broniąc polskiej gospodarki i polskiej samorządności mówimy otwarcie i szczerze jak jest – stwierdził Stanisław Bukowiec.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2021

X