Judo. Piąte miejsce Oliwii Wątorek na Mistrzostwach Polski Seniorek

-

Oliwia Wątorek, judoczka Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni, otarła się o medal 65. Mistrzostw Polski Seniorek, które odbyły się 1 października w Opolu. Ostatecznie zawodniczka zajęła piąte miejsce.

18-letnia zawodniczka (pierwszy rok w juniorkach) po raz pierwszy startowała w Mistrzostwach Polski Seniorek, w bardzo mocno obsadzonej kategorii wagowej 57 kg. Po dwóch wygranych walkach spotkała się w walce o finał z późniejszą wicemistrzynią Polski Martą Gąsikowską z Gwardii Opole. Niestety po mocnej walce uległa, choć niespodzianka była blisko. W walce o 3. miejsce przegrała z Izabelą Sochą z K.S. Judo Czechowice-Dziedzice i ostatecznie zajęła punktowane piąte miejsce.

Piąte miejsce na Mistrzostwach Polski to ogromny sukces, świadczący o świetnym rozwoju Oliwii. Widać ogrom pracy, determinację i zaangażowanie naszej zawodniczki. Gratulujemy i będziemy obserwować rozwój Oliwii! – mówi Sabina Bajda, dyrektor MOSiR Bochnia i wiceprezes Krakowskiego Okręgowego Związku Judo.

Wyniki zawodów, w tym listy walk na stronie Polskiego Związku Judo – link TUTAJ.