„Makulatura na misje”. W sobotę zbiórka przy kościele św. Pawła

-

W sobotę 9 października przy kościele św. Pawła Apostoła w Bochni zostanie zorganizowana ostatnia tegoroczna odsłona akcji „Makulatura na misje”. Kontener na makulaturę będzie ustawiony w godz. 7.00-16.00.

Według informacji s. Kolbeny, którą mieliśmy zaszczyt gościć w kościele św. Pawła Ap. w niedzielę 3 października, do otwartego na początku września br. przedszkola i szkoły podstawowej zgłosiło się 250 dzieci. Codziennie przychodzą rodzice z prośbą o przyjęcie następnych dzieci. Brak wykończonych następnych sal i podstawowego sprzętu na razie to uniemożliwia – przekazała Maria Ślusarz ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy parafii św. Pawła Apostoła w Bochni.

Wszyscy ludzie dobrej woli i o wrażliwym sercu zachęcani są do przyniesienia zużytego papieru i kartonu. Tym razem celem jest wykończenie i wyposażenie sal lekcyjnych.

Oprócz sobotniej zbiórki istnieje możliwość wcześniejszego dostarczenia makulatury do bazy firmy recyklingowej EKOMBUD, znajdującej się przy ul. Krzyżanowickiej 68 w Bochni od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00. Kartkę z potwierdzeniem oddania makulatury można przekazać do kancelarii parafialnej przy parafii św. Pawła Ap. lub organizatorom Akcji Makulatura na Misje w dniu zbiórki.

Każdy przekazany kilogram makulatury pomoże wykończyć i wyposażyć w niezbędny sprzęt przedszkole w powstającym Centrum Dziecka w bardzo biednej dzielnicy Cariere w Yaounde stolicy Kamerunu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

kwiecień, 2023