Przed nami 14. Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”

-

Za dwa tygodnie rozpocznie się 14. Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”. W programie oprócz przesłuchań konkursowych i Gali Laureatów zaplanowano występy uczestników obecnej edycji The Voice of Poland, wernisaż wystawy artystki malującej ustami, Agnieszki Sapińskiej i reportaż Moniki Meleń. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

Zakwalifikowani uczestnicy przez dwa dni będą przygotowywali się do występów pod kierunkiem znakomitych artystów: Alicji Węgorzewskiej, Ani Rusowicz, Majki Jeżowskiej, Daryla Strodesa, Maurycego Polaskiego i oczywiście Marka Piekarczyka 

Warsztaty to jeden z elementów festiwalu. Uczestnicy wzajemnie się poznają, integrują i ćwiczą piosenkę, którą prezentują podczas przesłuchań konkursowych – mówi Ryszard Leo, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kropla Dobroci”, które jest organizatorem festiwalu. 

Uczestnikom towarzyszy Orkiestra Festiwalowa pod kierownictwem Adama Jarzmika.  Wiodąca kategoria to integracyjne duety muzyczne, które tworzą osoby z niepełnosprawnościami oraz zdrowi rówieśnicy. 

Wpłynęło bardzo dużo ciekawych zgłoszeń. Można się więc spodziewać równie wysokiego poziomu, jak w ubiegłym roku.  – mówi Jerzy Turek. 

Poprzednia edycja zakończyła się dużym sukcesem. Organizatorzy, mimo pandemii zdecydowali się przygotować festiwal. Galę Laureatów zarejestrowała Telewizja Polska, powstał też reportaż o kulisach tego wydarzenia, który wyemitowała m.in. TVP Kultura i TVP Kraków. 

W tym roku, oprócz wydarzeń muzycznych zaplanowano otwarcie wystawy Agnieszki Sapińskiej, która obrazy maluje ustami (po zakończeniu festiwalu prace artystki będzie można podziwiać w KopalniSztukiBochnia). Będzie też wzruszający reportaż Moniki Meleń, reżyserki i scenarzystki, wielokrotnie nagradzanej w Polsce i zagranicą.  

Festiwal odbywa się w ramach projektu „Wizytówki Małopolski”. Partnerem Głównym jest Województwo Małopolskie. Wydarzenie współfinansuje Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz sponsorzy. 

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

październik, 2021

X