R e k l a m a

Brawo! Jakub Kuszlik już w II etapie Konkursu Chopinowskiego – WIDEO

-

7 października występem reprezentanta Chin, Chao Wang zakończył się I etap przesłuchań XVIII Konkursu Chopinowskiego. Jury oceniające występy 87 pianistów z całego świata ogłosiło w nocy listę artystów, którzy przeszli do kolejnego etapu. Jest wśród nich pianista z Bochni – Jakub Kuszlik!

Do II etapu XVIII Międzynarodowego Pianistycznego Konkursu im. Fryderyka Chopina zakwalifikowało się w sumie 45 pianistów, reprezentujących 14 krajów, m.in. 9 z Polski, 8 z Japonii, 7 z Chin, 5 z Włoch.

Zobacz występ Jakuba Kuszlika w I etapie:

II etap XVIII Konkursu Chopinowskiego potrwa od 9 do 12 października. Przesłuchania będą się odbywać w sesjach: porannej (od godz. 10) oraz wieczornej (od godz. 17). Pianiści staną przed wyzwaniem zagrania 30-40 minutowego recitalu, obowiązkowo uwzględniającego w programie m.in. wybrany walc i polonez.


Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina (często nazywany skrótowo Konkursem Chopinowskim) to jeden z najstarszych i prestiżowych konkursów muzycznych na świecie w klasie fortepianu, odbywający się co 5 lat w Warszawie. Jego osiemnasta edycja powinna była odbyć się w 2020 roku, ale ze względów pandemicznych została przeniesiona.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc