Bochnia. Kolejna zbiórka „Makulatura na misje”. Zebrano ponad 29 ton – ZDJĘCIA

-

W sobotę 9 października przy kościele św. Pawła Apostoła odbyła się ostatnia w tym roku zbiórka makulatury na misje. Cała akcja jak zwykle cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i zakończyła się wspaniałym wynikiem. Dochód przeznaczony zostanie na wyposażenie sal przedszkolnych i szkolnych placówki w Yaounde w Kamerunie.

– Do kontenerów zebraliśmy 14 180 kg zużytego papieru i tektury. Natomiast bezpośrednio do bazy EKOM BUDU osoby indywidualne i instytucje przekazywały makulaturę w ilości 15 200 kg. Łącznie zebraliśmy 29 380 kg. Siedem osób przekazało ofiary pieniężne. Tak, więc na wyposażenie następnych sal szkolnych i przedszkolnych w Centrum Dziecka „Cite de vie – Mere Josepha w Yaounde – stolicy Kamerunu, przekazaliśmy 16 000 zł podsumowuje Maria Ślusarz z bocheńskiego oddziału Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej, działającego przy parafii Św. Pawła Apostoła w Bochni.

Przy sprawnym odbiorze makulatury i umieszczaniu jej w kontenerach bardzo ofiarnie pracowali parafianie.

W Akcję „Makulatura na misje” włącza się coraz więcej szkół i placówek oświatowych: Szkoły Podstawowe Nr 1 i Nr 7 w Bochni, Szkoły Podstawowe z Dąbrówki, Strzelec Wielkich, Nowego Brzeska, Mniszowa, Królówki, Przyborowa, Liceum Ogólnokształcące w Brzesku, Bursa Szkolna w Bochni, Ochronka Sióstr Służebniczek w Bochni. Aktywnie w Akcji „Makulatura na misje” wzięły udział także: Parafia pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Kobylu, Urząd Miasta Bochnia, ABB24 w Bochni, Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Bochni, Sport-Relax – Sklep Sportowy w Bochni, Studio K w Łapczycy, Galeria Rondo, Kopalnia Soli w Bochni, Marex Firma Handlowa Hurtownia, Centrum Kwiatowe Kłósek w Bochni.

Zawsze wspierają nas bocheńskie instytucje i portale internetowe, które bezinteresownie umieszczają plakaty i informacje o Akcji „Makulatura na misje”, za co szczególnie serdecznie im dziękujemy.

– Siostra Kolbena koordynatorka budowy Centrum Dziecka, którą mieliśmy zaszczyt gościć w parafii św. Pawła Ap. z radością informuje, że do przedszkola i szkoły od początku września uczęszcza 250 dzieci i stale zgłaszają się następni rodzice z prośbą o przyjęcie ich dzieci. Będzie to możliwe po wykończeniu i wyposażeniu następnych sal. Stanie się to dzięki wszystkim ludziom dobrej woli i o wrażliwym sercu, którzy włączyli się w akcję składania makulatury na rzecz Misji i budowy Centrum Dziecka w Yuandzie, w dzielnicy Cariere – dodaje Maria Ślusarz.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2022

X