R e k l a m a

📸 1. liga: Rybnik pokonany, druga wygrana bochnianek! – ZDJĘCIA

-

Po emocjonującym spotkaniu zespół Contimax MOSiR Bochnia pokonał w sobotę na własnym parkiecie beniaminka 1. ligi – ekipę RMKS Xbest Rybnik – różnicą pięciu punktów.

Przez pierwsze dwie kwarty mecz był bardzo wyrównany – prowadzenie zmieniało się czterokrotnie, ale żadna z drużyn nie zyskała przewagi większej niż 5 punktów. W trzeciej kwarcie ekipa z Rybnika mocniej przycisnęła w obronie i na chwilę odskoczyła na 9 oczek, ale jeszcze przed końcem tej części gry drużynie Contimax MOSiR udało się tę różnicę zredukować.

W czwartej kwarcie gospodynie zaczęły dominować na parkiecie – dość szybko doprowadziły do remisu 50:50 i wyszły na prowadzenie, które utrzymały już do końca. Tę kwartę wygrały 16:6, a całe spotkanie 61:56.

W 3. kolejce spotkań zespół z Bochni odniósł swoje drugie zwycięstwo. Nie zawiodły liderki – Magdalena Szkop i Anita Plucińska rzuciły po 15 punktów, kolejne 13 dorzuciła Anna Krawiec. Bardzo dobry występ zanotowała Wiktoria Zając (na zdjęciu poniżej), której trener Małgorzata Misiuk dała tego dnia pograć dużo więcej niż zwykle – wychowanka klubu przebywała na parkiecie 31 minut, zdobyła w tym czasie 10 punktów i miała 9 zbiórek. Według indeksu efektywności EVAL (bierze pod uwagę wiele aspektów występu zawodnika – punkty, asysty, skuteczność, przechwyty itd.) była drugą, po Plucińskiej, najlepszą zawodniczką bocheńskiego zespołu. Swoją drogą, Plucińska według tego wskaźnika była w ogóle najefektywniejszą koszykarką meczu.

W drużynie z Rybnika dobre zawody rozegrały Beata Jurczyńska, Paulina Majda i Ewelina Najduch.

Contimax MOSiR Bochnia – RMKS Xbest Rybnik 61:56
(14:17, 15:14, 16:19, 16:6)

Bochnia: Plucińska 15, Szkop 15, Krawiec 13, Zając 10, Rak 4, Mazur 2, Malinowska 2.

Rybnik: Jurczyńska 14, Majda 11, Najduch 10, Sobota 7, Rusińska 6, Bednarek 6, Pilichowska 2.

Patronem medialnym drużyny jest Bochnianin.pl.