R e k l a m a

Bochnia. Co jest w kapsule czasu? Ma być otwarta za 100 lat – ZDJĘCIA, WIDEO

-

Kapsuła czasu została umieszczona pod płytą Rynku w sąsiedztwie pomnika Króla Kazimierza Wielkiego i przykryta stosowną tablicą, na której zaznaczono, by nie otwierać jej przed upływem 100 lat.

Jak poinformowano podczas dzisiejszego wydarzenia, w metalowej tubie znalazły się m.in. teraźniejsze zdjęcia miasta, list od burmistrza, list od radnych rady miasta, budżet Bochni na rok 2021, prace plastyczne nadesłane przez młodzież na konkurs „Bochnia za 100 lat”, wymieniono też osoby, które aktualnie sprawują w Bochni ważne funkcje urzędowe oraz kierowników miejskich jednostek.

Kapsuła została ufundowana przez prywatnego przedsiębiorcę, stąd logo firmy na wieku tuby. Herb miasta znajduje się na jej boku.

Pomysłodawcą zamontowania kapsuły czasu był wiceburmistrz Robert Cerazy. Z kolei burmistrz Stefan Kolawiński w krótkim przemówieniu poprzedzającym jej umieszczenie pod płytą rynku, zwrócił uwagę:

– To podsumowanie prac, które się tutaj toczyły przez dłuższy okres czasu. Podsumowanie czegoś, co – mam taką nadzieję – przetrwa kawałek [czasu – przyp.]… Jeżeli weźmiemy pod uwagę to, że ostatnia przebudowa rynku, przed tą która miała miejsce obecnie, była w latach 60-tych, to skala tego jest dosyć długa, więc mamy prawo podejrzewać, oczekiwać, że rzeczywiście ta kapsuła zostanie otworzona po dłuższym okresie czasu. Trudno powiedzieć – my mówimy o 100 latach, natomiast co nasi następcy będą chcieli zrobić i kiedy będą chcieli zrobić prawdopodobnie na to już raczej wpływu mieć nie będziemy – dodał z uśmiechem.

Zanim kapsuła została schowana wszyscy obecni, także mieszkańcy przyglądający się wydarzeniu, mogli zrobić sobie z nią pamiątkowe zdjęcie. Zgodnie z założeniami kolejna okazja do tego nadarzy się dopiero za 100 lat, w rocznicę lokacji miasta – 27 lutego 2121 roku…

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc