R e k l a m a

W środę w II LO charytatywna aukcja prac uczestników WTZ Proszówki

-

W środę 10 kwietnia w II Liceum Ogólnokształcącym im. Orła Białego w Bochni odbędzie się coroczna aukcja prac podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Proszówkach. Początek o godz. 12:00.

Tradycyjnie podopieczni placówki przygotowali wiele prac, które zostaną zaprezentowane podczas aukcji i wystawione na licytację oraz tzw. wolną sprzedaż. Fundusze uzyskane podczas aukcji przeznaczone zostaną na pokrycie m.in. kosztów związanych z rehabilitacją społeczną osób uczestniczących w zajęciach w placówce.

Podopieczni WTZ Proszówki w czasie całorocznej pracy przygotowali obrazy wykonane haftem półkrzyżykowym, krzyżykowym, tkane, malowane tuszem, akwarelą, pastelami, prace z metaloplastyki, ceramiki oraz technik łączonych, a także wielkanocne stroiki, świąteczne ozdoby i materiały codziennego użytku.

Wśród prac wystawionych na licytacje znajdą się obrazy z dedykacjami przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska, premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremiera Jarosława Gowina, ks. biskupa Leszka Leszkiewicza.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Proszówkach funkcjonuje od 1997 roku, a od 1 stycznia 2018 r. swoją działalność kontynuuje przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Specjalnej Troski Amicus Hominis, zapewniając wsparcie rewalidacyjne dla kilkudziesięciu osób niepełnosprawnych.

Podczas codziennych zajęć terapeutycznych podopieczni wykonują prace artystyczne i użytkowe, które z ogromną radością i dumą prezentują społeczności lokalnej podczas corocznie organizowanej aukcji.

Na wydarzenie zapraszają uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Proszówkach działającego przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Specjalnej Troski Amicus Hominis wspólnie ze Starostą Powiatu Bocheńskiego i Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Bochni.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia