Bochnia-Łapczyca. Rozpoczęła się budowa nowego wiaduktu na DK94

-

We wtorek rozpoczęły się prace związane z budową wiaduktu w ciągu drogi krajowej nr 94, biegnącego nad ul. Brodzińskiego w Bochni (na granicy z Łapczycą). Zastąpi on obecnie użytkowany, wyeksploatowany już wiadukt. Nowy obiekt będzie gotowy w połowie 2022 r., w związku z jego budową wystąpią utrudnienia w ruchu.

We wtorek rozpoczęły się m.in. roboty polegające na częściowej rozbiórce wyspy kanalizującej pasy ruchu w ciągu DK94 (w km 28+950). Wprowadzono ograniczenie prędkości do 60 km/h.  

Od 5 listopada (piątek) budowany będzie już obiekt tymczasowy nad ul. K. Brodzińskiego w Bochni. Przejmie on ruch na czas rozbiórki istniejącego wiaduktu i wznoszeniu nowego. Te prace przewidywane są do 6 grudnia br.  

W tym czasie będzie obowiązywało ograniczenie prędkości na DK94 do 60km/h, a na ul. K. Brodzińskiego, czyli dojeździe od centrum Bochni do Łapczycy (włączenie do DK94), do 40 km/h. Wjazd pod wiadukt zostanie zamknięty i pojazdy jadące do centrum miasta kierowane będą objazdem do skrzyżowania z ul. Wiśnicką.

Budowa nowego wiaduktu podyktowana jest nie tylko złym stanem technicznym istniejącego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami konieczne jest dostosowanie skrajni pionowej, czyli odległości od poziomu drogi do spodu wiaduktu. 

Istniejący wiadukt powstał w 1984 r. kiedy obowiązywały inne przepisy i dlatego jego skrajnia zamiast wymaganych aktualnie 4,5 m ma tylko 4,25 m. Nowy wiadukt zaprojektowany został jako obiekt żelbetowy o konstrukcji ramowej. 

Koszt inwestycji wynosi 3,6 mln zł. Termin realizacji to maj 2022 roku.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023