R e k l a m a

Są pieniądze na projekt wyczekiwanego chodnika w Brzeźnicy

-

Powiat Bocheński przygotowuje się do rozbudowy drogi biegnącej przez podbocheńską Brzeźnicę. Miejscowa społeczność od lat upomina się o powstanie tu chodnika, który poprawiłby bezpieczeństwo pieszych. Wczoraj Rada Gminy Bochnia podjęła uchwałę w sprawie dorzucenia się do sfinansowania prac projektowych.

Formalnie dofinansowanie dotyczy dwóch zadań i rozbudowy drogi powiatowej nr 1443K Bochnia – Poręba Spytkowska na dwóch odcinkach:

  • od skrzyżowania z ul. Krzyżaki (na granicy Bochni i Brzeźnicy) do cmentarza – tam rozpoczyna się ok 1 km odcinek chodnika biegnący przez centrum wsi;
  • dalej, od miejscowej szkoły w kierunku Poręby Spytkowskiej

Rozbudowa drogi ma polegać m.in. na powstaniu chodnika długości blisko 2,7 km, ale także poszerzeniu jezdni do 6 m oraz budowie kanalizacji deszczowej. Całkowity koszt dokumentacji wyniesie 480 tys. zł. Na sesji w czwartek radni Gminy Bochnia zdecydowali o współfinansowaniu zadania w 50 proc. (gmina wyłoży 240 tys. zł).

– Budowa chodnika z pewnością poprawi bezpieczeństwo na drodze o wzmożonym natężeniu ruchu drogowego – zwraca uwagę Marek Bzdek, wójt Gminy Bochnia.

– Cieszy fakt, że Rada Gminy Bochnia pozytywnie zareagowała na wniosek Zarządu Powiatu o zabezpieczenie połowy środków finansowych na projekt chodnika w Brzeźnicy. Po pozytywnej decyzji Rady Powiatu będzie to kolejny krok w rozwoju tej miejscowości – dodał z kolei na Twitterze Rafał Rudka, członek zarządu powiatu.

Przetarg na prace projektowe zostanie zlecony najpewniej w przyszłym roku.

Tymczasem już w czerwcu Powiatowy Zarząd Dróg rozstrzygnął przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na rozbudowę skrzyżowania wspomnianej drogi powiatowej z ul. Krzyżaki. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia