Bocheńska ”Dwójka” dla chorej Leyli

-

5 listopada cała społeczność Szkoły Podstawowej Nr 2 w Bochni włączyła się w akcję pomocy dla małej Leyli z Bogucic. Szkolne Koło Wolontariatu od wielu dni prowadziło zbiórkę darów (między innymi: książeczek, puzzli, maskotek, zabawek, artykułów papierniczych, słodyczy  oraz innych drobiazgów), by  następnie drogą loterii znalazły nowych, szczodrych i wrażliwych właścicieli.

Loteria cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a wszystkie zebrane wcześniej upominki rozeszły się w mgnieniu oka. 

Siódmoklasiści natomiast, otworzyli w tym wyjątkowym dniu „Słodką kawiarenkę” z domowymi wypiekami i innymi smakowitościami. Były serniki, babki,  rogaliki, kolorowe desery…, a zapachy rozchodziły się po całej szkole.

Dzięki wsparciu i zaangażowaniu wielu ludzi dobrego serca, udało się zebrać 6518 zł podczas loterii fantowej oraz 3473 zł ze „Słodkiej kawiarenki”. Cały uzyskany dochód zostanie przekazany rodzicom potrzebującej pomocy Leyli. 

– Wyrażając swą wdzięczność, za wielkie serce, nieocenione wsparcie i dobra wolę, Rodzicom,  Uczniom i Nauczycielom dedykujemy cytat Matki Teresy z Kalkuty „Życzliwe słowa mogą być krótkie i łatwe do wymówienia, ale ich echa są naprawdę nieskończone” – przekazują za naszym pośrednictwem organizatorzy. – Ciepła atmosfera i ogrom dobra, które tego dnia przekazaliśmy  Leyli i sobie nawzajem pozostanie z nami na długo. Razem możemy naprawdę wiele!

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2023