R e k l a m a

Dzieciom na Kresach – dary z Bochni trafiły do rodaków na Litwie

-

W dniach 9-11 października 1,5 tony darów (głównie chemia gospodarcza, artykuły szkolne, sprzęt sportowy, a także m.in. leki, nowe zabawki i ubrania) trafiło do rodaków na Wileńszczyźnie w ramach akcji „Dzieciom na Kresach” organizowanej cyklicznie przez Stowarzyszenie Bocheńscy Patrioci. 

Sytuacja epidemiologiczna na Litwie nie sprzyjała temu, aby przedstawiciele Stowarzyszenia odwiedzili osobiście rodziny potrzebujące w gminie i parafii podbrzeskiej (r. wileński). Wiele rodzin było wówczas chorych lub przebywali w domowej izolacji. Dary zostały przekazane w kolejnych dniach przez przedstawicieli Wspólnoty Lokalnej Podbrzezie – Glinciszki. Było ich tak dużo, że poza rodzinami w potrzebie trafiły również do okolicznych szkół, przedszkoli i biblioteki.

„Nie sposób wymienić każdego z imienia i nazwiska, a nawet z nazwy firmy, ale każdemu pragniemy wyrazić głęboką wdzięczność za życzliwy gest i wsparcie. Dziękujemy za wyraz dobroci i chęci niesienia pomocy. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za każdy dar, który uświadamia nam, że mamy wielu Przyjaciół, na których możemy liczyć” – Franciszka Grejciun – prezes Wspólnoty lokalnej Glinciszki – Podbrzezie”

Poza parafią Podbrzeską Stowarzyszenie odwiedziło również Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie, a także Szkołę Podstawową w Dajnowie (rejon Solecznicki), która została zaopatrzona m.in. w chemię gospodarczą, środki czystości i sprzęt sportowy.

Pragnę podziękować wszystkim którzy zaangażowali się w kolejną edycję „Dzieciom na Kresach”. Darów było bardzo dużo, szkoła w Dajnowie otrzymała chemię gospodarczą i środki czystości które powinny wystarczyć do końca roku szkolnego, a wiele rodzin potrzebujących dostało doraźne wsparcie. Będąc cały czas w kontakcie z rodakami nasze akcje mają charakter celowy, staramy się zawieźć to co jest najbardziej potrzebne, zarówno w szkole czy w danej rodzinie. Kolejna akcja już w grudniu – zapowiada Grzegorz Pałkowski, prezes Stowarzyszenia.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia