R e k l a m a

Bochnia. Rozpoczął się remont łącznika przy magistracie. Zakład fotograficzny bez dojścia

-

W poniedziałek rozpoczęła się przebudowa fragmentu ulicy Kącik będącego łącznikiem pomiędzy ul. Kazimierza Wielkiego i ul. Rzeźnicką. Prace mają zakończyć się w tym roku.

Wykonawcą inwestycji są Bocheńskie Zakłady Usług Komunalnych. Prace zlecono miejskiej spółce, bo w przetargu pojawiły się oferty przewyższające budżet na to zadanie (150 tys. zł).

Początek prac okazał się problematyczny dla właścicielki znajdującego się przy tym łączniku zakładu fotograficznego.

Nie zostaliśmy wcześniej w żaden sposób poinformowani, że rozpoczną się prace budowlane. Nie dostaliśmy pisma, ani nikt z nami na ten temat nie rozmawiał. Rano ogrodzono teren siatką i zielonymi płachtami bez zapewnienia dojścia do zakładu. Dla nas oznacza to niestety straty finansowe – powiedziała w rozmowie z Bochnianin.pl Bożena Zaczyńska.

To jest ograniczenie moich swobód i dóbr materialnych, dlatego zgłosiłam już tę sprawę adwokatowi, który będzie interweniował w moim imieniu – dodaje kobieta.

Zastępca burmistrza Bochni Robert Cerazy przyznaje, że brak odpowiedniego przygotowania placu budowy to błąd.

Trwają teraz rozmowy, żeby w sensowny sposób zorganizować dojście do zakładu fotograficznego. Pewnie dojdziemy do jakiegoś konsensusu. Dla wykonawcy lepiej byłoby, aby to odciąć, ale trzeba mieć na uwadze, że ktoś prowadzi tam działalność lub mieszka. Trzeba to robić z głową. Natomiast nie wiem dlaczego tym razem coś nie zagrało. Wystarczyło, żeby wykonawca uzgodnił to z właścicielami – przyznał w rozmowie z Bochnianin.pl Robert Cerazy.

Zakończenie prac przewidziano do końca 2021 r.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc