R e k l a m a

Oficjalnie: Poseł Norbert Kaczmarczyk został wiceministrem rolnictwa

-

To już oficjalna informacja. Poseł Solidarnej Polski Norbert Kaczmarczyk, wybrany do Sejmu z naszego okręgu wyborczego, został nominowany na stanowisko wiceministra w resorcie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

To duży zaszczyt i odpowiedzialność – mówi o swojej nowej roli Norbert Kaczmarczyk. – W przeszłości udowadniałem, że wspólna praca, wspólne cele przynoszą konkretne efekty. Jako czynny rolnik chcę służyć rolnikom i społeczności wiejskiej oraz mocno pracować na rzecz rozwoju polskiego rolnictwa. Dziękuję za zaufanie Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, Premierowi Henrykowi Kowalczykowi oraz Ministrowi Sprawiedliwości Prokuratorowi Generalnemu Zbigniewowi Ziobro.

Kaczmarczyk jest posłem drugą kadencję. Po raz pierwszy parlamentarzystą został reprezentując ugrupowanie Kukiz’15. Kilka miesięcy przed kolejnymi wyborami przeszedł do klubu Prawo i Sprawiedliwość i w 2019 roku zdobył mandat startując właśnie z listy PiS. Tuż po wyborach przystąpił do Solidarnej Polski. W sejmie pracuje m.in. w komisji rolnictwa i rozwoju wsi, a w Proszowicach wraz z rodziną prowadzi 300 hektarowe gospodarstwo rolne (nie bez powodu jest nazywany „ekspertem Solidarnej Polski od rolnictwa”).

Jak przypomina jego biuro poselskie w notatce rozesłanej do mediów, pomysły i postulaty posła znalazły się w części programu „Polski Ład” adresowanej do rolników. – Na przykład rozpoczęto prace nad całkowitą reformą systemu ubezpieczeń rolnych. W założeniach ma być on wreszcie bardziej dostępny i przyjazny dla wszystkich rolników – wskazano. Kaczmarczyk zajmował się także ustawą zaostrzającą kary za oszustwa przy zawieraniu transakcji pomiędzy dużymi firmami, a rolnikami sprzedającymi swoje produkty. – Chodziło o skuteczniejsze egzekwowanie należności dla poszkodowanych rolników. Innym postulatem Kaczmarczyka było ostateczne uregulowanie poniechania karania rolników mandatami za naruszanie ciszy nocnej – szczególnie w okresach, kiedy istnieje pilna potrzeba prowadzenia intensywnych prac na roli. W poprzedniej kadencji między innymi skutecznie działał na rzecz przyznania oszukanym w tzw. „aferze tytoniowej” rolnikom wielomilionowych odszkodowań.

Norbert Kaczmarczyk wielokrotnie przedstawiał zarys swoich planów na rozwój rolnictwa w Polsce. W dużym uogólnieniu mają one opierać się na skróceniu drogi towaru od rolnika do konsumenta, patriotyzmie gospodarczym (między innymi możliwość bardzo przejrzystego znakowania produktów), czy odciążeniu rolnika w kwestii samodzielnej sprzedaży płodów rolnych poprzez unowocześnienie procedur i dostosowanie centrów dystrybucji produktów rolnych do dzisiejszych potrzeb (nowoczesna giełda rolna).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc