🔸 Oświadczenie Urzędu Miasta Bochnia ws. artykułów w Gazecie Krakowskiej

12 listopada 2021

Oświadczenie Urzędu Miasta Bochnia
ws. artykułów w Gazecie Krakowskiej autorstwa Pana Pawła Michalczyka

W związku z kolejnym już artykułem opublikowanym na łamach Gazety Krakowskiej przez Pana Pawła Michalczyka należy wyjaśnić kilka spraw. Pan Paweł Michalczyk w rozmowie z burmistrzem usłyszał, że budowany odcinek obwodnicy północno-zachodniej będzie oddany 24 listopada i że można by było zapewne wcześniej otworzyć ten odcinek, ale ponowne zamkniecie odcinka sprawiłoby niedogodności. Burmistrz powiedział także, że mieszkańcy Osiedla Niepodległości z pewnością wytrzymają jeszcze tę chwilę. 

Dzisiaj Pan Paweł Michalczyk w artykule o znamiennym tytule:  „Czekając na przecięcie wstęgi”, na łamach Tygodnika Brzesko-Bochnia Gazety Krakowskiej snuje wywody nacechowane „troską” o mieszkańców, cytując nawet komentarz jednego z nich w stylu: a co by było gdyby? Czytamy tam o narażeniu zdrowia a nawet życia mieszkańców… A jak to wygląda w pełnym świetle? 

Owszem przesłano do UM dwa zdania wypowiedziane przez burmistrza z prośbą o jego autoryzację i odpowiedź zwrotna została wysłana. Burmistrz wyraźnie przekazał informację, że: można by było „zapewne” otworzyć KN2 wcześniej i że „ponowne zamknięcie tego odcinka sprawiłoby niedogodności”. Aż tyle i tylko tyle. W dzisiejszym artykule Pan Michalczyk informuje także o tym, że Nadzór Budowlany dał zielone światło i prawda! Ale dlaczego nie podano informacji, że wtedy nie nastąpił jeszcze odbiór końcowy robót i nieuzgodnione także było oznakowanie drogowe nowego odcinka?  

Rzetelność polega na przedstawieniu pełnego obrazu sytuacji a przedstawianie tylko części informacji w określonym kontekście powoduje rozmycie rzeczywistości. Z całą pewnością takie przedstawienie sprawy jest ciekawsze dla czytelnika, można rozwijać sugestie i teorie o służalczości burmistrza i biednych mieszkańcach narażonych nawet na śmierć, tylko z tego powodu, że ma przyjechać wojewoda i przeciąć wstęgę. 

Cóż… Kilka lat temu na okoliczność zasypywania pierwszej odkrywki archeologicznej na Rynku, pewien dziennikarz podał informacje, że jest to robione dlatego, iż Straż Pożarna ma swoje święto, ma być obchodzone właśnie na Rynku i przyjeżdża Pani Premier Beata Szydło. No i poszło w świat! Nikt nie zadał sobie trudu sprawdzenia, potwierdzenia informacji bezmyślnie powielając to co podał rzeczony dziennikarz. 

Dlatego też, aby przeciąć insynuacje jakoby odcinek obwodnicy nie został wcześniej otwarty, „bo wojewoda przyjedzie przecinać wstęgę”, oświadczamy że jest to kompletna bzdura i poinformowaliśmy Państwa powyżej o wszystkich istotnych przyczynach. 

Najnowsze

X