R e k l a m a

Klub Konfederacji Bochnia apeluje do posłów ws. „ustawy segregacyjnej”

-

Na rozpoczynającym się we wtorek posiedzeniu sejmu posłowie mają głosować nad projektem ustawy, który da pracodawcom możliwość weryfikowania czy pracownik był szczepiony na COVID-19. Klub Konfederacji Bochnia poinformował w poniedziałek, że przekazał na ręce posłów z naszego okręgu pismo, w którym apeluje, by projekt „ustawy segregacyjnej” odrzucić.

W dniach 16-17 listopada (wtorek-środa) odbędzie się posiedzenie Sejmu RP, w czasie którego procedowany będzie m.in. projekt ustawy pozwalającej pracownikom sprawdzanie zaszczepień pracowników na COVID-19. – Ustawa ta ma zawierać m.in. przepis o przesuwaniu niezaszczepionych na inne stanowiska. Skutkować to może zatem obniżką wynagrodzenia lub zablokowaniem możliwości awansu – zwraca uwagę Marta Mrzygłód, liderka Klubu Konfederacji Bochnia.

Jak poinformowała Marta Mrzygłód, klub przekazał posłom z okręgu tarnowskiego pismo, w którym Konfederaci apelują o odrzucenie ustawy w głosowaniu. Apel ten uzasadniany jest między innymi niezgodnością z prawem proponowanych przepisów, sprzeciwem wobec antagonizacji pracodawców i pracowników oraz dezaprobatą wobec dalszego tworzenia podziałów społecznych. Dokument otrzymali: Anna Pieczarka (PiS), Józefa Szczurek-Żelazko (PiS), Urszula Rusecka (PiS), Wiesław Krajewski (PiS), Stanisław Bukowiec (Porozumienie), Norbert Kaczmarczyk (SP), Piotr Sak (SP), Urszula Augustyn (PO) i Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL).

„Zapowiadana przez Ministra Niedzielskiego ustawa segregująca pracowników jest nie dość, że bezprawna, to także haniebna” – czytamy w apelu przekazanym parlamentarzystom. „Projekt tej ustawy to nic innego jak wprowadzanie przymusu szczepień tylnymi drzwiami. Człowiek może zrezygnować z wielu przywilejów życia społecznego, lecz praca jest jedyną możliwością zapewnienia bytu sobie i swoim bliskim”.

W piśmie podkreślono, że „wszelka segregacja sanitarna jest niezgodna z Konstytucją RP”. – Uderza w wolności i swobody obywatelskie milionów Polaków m.in. prawa do prywatności, tajemnicy medycznej oraz równości wobec prawa. Należy pamiętać w szczególności o osobach, które z obiektywnych przyczyn medycznych nie mogą i nie powinny szczepić się na COVID–19. Dlaczego bez powodu mają być dyskryminowane?

Bocheńscy Konfederaci zwrócili się do parlamentarzystów: „Nalegamy do rozważnej refleksji na temat wszystkich niedopuszczalnych skutków proponowanej ustawy (…) Apelujemy o działanie w poczuciu odpowiedzialności za swoje decyzje, własnej godności i honoru, a przede wszystkim z uwzględnieniem dobra Polaków, dzięki którym piastuje Pani/Pan swoje zaszczytne stanowisko.”

W komunikacie rozesłanym do mediów klub przypomina, że we wtorek 16 listopada o godzinie 18:00 pod sejmem planowany jest protest „Stop Segregacji Sanitarnej”.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia