Małopolskie: od dziś w regionie 16 dodatkowych zespołów ratownictwa medycznego

-

16 dodatkowych zespołów ratownictwa medycznego będzie od środy funkcjonować w Małopolsce. Wojewoda małopolski Łukasz Kmita podjął też decyzję o ponownym uruchomieniu izolatorium, które ruszy 22 listopada w Premier Kraków Hotel 2 przy ul. Opolskiej.

„Analizujemy ruch karetek i widzimy, że zwiększa się liczba wyjazdów do pacjentów covidowych. Zwiększając liczbę zespołów ratownictwa staramy się być dwa kroki przed epidemią” – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Najwięcej dodatkowych karetek – dziewięć – jeździło będzie w regionie karpackim. Będą stacjonowały w: Tarnowie, Lisiej Górze, Brzesku, Bochni, Dąbrowie Tarnowskiej, Mszanie Dolnej, Bieczu, Rytrze oraz Korzennej. Dwa zespoły będą pracować w trybie 24-godzinnym, trzy w 12-godzinnym i cztery w 8-godzinnym.

Siedem dodatkowych zespołów będzie funkcjonować w Krakowskim Rejonie Operacyjnym, stacjonując w Krakowie przy ul. Łazarza oraz na os. Złotej Jesieni, w Myślenicach, Chrzanowie, Nowym Targu, Zakopanem oraz Niepołomicach.

Wojewoda zdecydował o ponownym uruchomieniu izolatorium. W Premier Kraków Hotel 2 przy ul. Opolskiej zostanie przygotowanych 50 pokoi, a izolatorium będzie prowadził Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II.

Jak poinformowała rzeczniczka wojewody małopolskiego Joanna Paździo, na bieżąco rozszerzana jest baza łóżek covidowych. Od 9 do 16 listopada zwiększyła się ona z poziomu 1200 do 1634 łóżek.

Rośnie też liczba nowych przypadków zakażeń. W środę było ich w regionie 1538. Aktualnie w Małopolsce zaszczepionych jest 44,49 proc. mieszkańców. (PAP)

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

styczeń, 2022

X