R e k l a m a

Łapanów-Bochnia. Właściciele ubojni przed sądem

Przegląd prasy

-

– W Bochni rozpoczął się proces trzech mężczyzn oskarżonych w sprawie skażenia wody w gminie Łapanów groźną bakterią – informuje środowa „Gazeta Krakowska”.

Do incydentu, o którym głośno było w mediach lokalnych, doszło w styczniu 2017 roku. Pięć tysięcy osób pozbawionych było wówczas dostępu do bieżącej wody pitnej, bo w próbkach wykryto groźną bakterię tzw. zgorzeli gazowej. Gmina musiała przeprowadzić dezynfekcję sieci i zmodernizować ujęcie wody.

Śledztwo wykazało, że za skażenie wody odpowiada jedna z miejscowych ubojni. Prokuratura oskarżyła dwóch współwłaścicieli zakładu oraz jednego z pracowników, uznając ich odpowiedzialność za to, że część ścieków ubojnia odprowadzała bez wstępnego oczyszczenia do pobliskiego potoku (wpada do Stradomki, na której jest ujęcie wody).

Oskarżeni nie przyznają się do winy. Jak relacjonuje „GK”, w sądzie złożyli obszerne wyjaśnienia, odpowiadali na pytania.

W tej samej sprawie zarzuty postawiono również byłemu kierownikowi gminnej oczyszczalni ścieków, który miał wiedzieć o trwającym procederze. On jednak dobrowolnie poddał się karze. – Sąd skazał go na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok oraz 9 tys. zł grzywny – informuje „GK”. Gmina dyscyplinarnie zwolniła mężczyznę z pracy.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia