R e k l a m a

Rozstrzygnięto powiatowy konkurs „Zero waste” – WYNIKI

-

Znani są już laureaci konkursu „Zero waste”, realizowanego w ramach projektu „EKO-SELFIE II”. Uczniowie szkół średnich powiatu bocheńskiego przedstawili swoje pomysły na bardziej ekologiczne życie, które każdy z nas może wdrażać w codzienność.

W tej edycji konkursu młodzież miała wykonać zdjęcie lub nagrać krótki filmik związany z ochroną środowiska, właśnie w duchu zero waste. Z podesłanych projektów dowiedzieliśmy się jak zrobić ocet jabłkowy, sportową torbę z T-shirtu, czy placek z przejrzałych bananów. Główna nagroda w kategorii indywidualnej przypadła Zuzannie Krzywdzie z „Ekonomika”, natomiast w grupowej Natalii Bratek i Joannie Bratek z „Mechanika”.

Konkurs Eko-selfie miał na celu pokazanie zależności pomiędzy naszym codziennym życiem, a losami Ziemi. W konkursie wzięło udział ponad dwadzieścia młodych osób, które wykazały się niezwykłą kreatywnością, wiedzą i odpowiedzialnością ekologiczną. Przygotowali prace, które pokazują, iż w życiu w duchu zero waste dużą rolę odgrywają nasze codzienne wybory. Każdy z nas krok po kroku może zmieniać swoje życie oszczędzając środowisko – mówi Adam Korta, starosta bocheński.

Serdecznie gratuluję laureatom i dziękuję za wasz wysiłek, trud i zaangażowanie. Mam nadzieję, że prace, które przygotowaliście zwrócą uwagę innych na to jak ważne jest codzienne dbanie o naszą matkę Ziemię – dodaje starosta.

Decyzją komisji w składzie: Katarzyna Hamuda, Sabina Kierepka, Mateusz Mulka i Karolina Zwierniak przyznane zostały trzy miejsca grupowe oraz indywidualne:

W kategorii GRUPA:

  1. Natalia Bratek i Joanna Bratek – Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica;
  2. Natalia Chełmecka i Wiktoria Czekaj – Zespół Szkół Nr 3 im. ks. prof. J. Tischnera;
  3. Adam Surmacz, Szymon Opoka, Tomasz Michałowski, Filip Pytka, Jakub Kmiecik – I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego.

W kategorii INDYWIDUALNEJ:

  1. Zuzanna Krzywda – Zespół Szkół Nr 3 im. ks. prof. J. Tischnera;
  2. Justyna Paruch – Zespół Szkół Nr 3 im. ks. prof. J. Tischnera;
  3. Maciej Gnyla – II Liceum Ogólnokształcące im. Orła Białego.

Konkurs Ekopozytywni to projekt ekologiczny realizowany przez Starostwo Powiatowe w Bochni już po raz drugi. Młodzież bierze udział w zajęciach edukacyjnych, konkursach oraz akcjach promujących sprzątanie najbliższego otoczenia.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc