Szpital w Bochni zmienia się w dużej części w szpital covidowy

-

W związku z koniecznością hospitalizacji coraz większej liczby pacjentów zakażonych koronawirusem liczba łóżek covidowych w bocheńskim szpitalu ma w ciągu najbliższych dwóch tygodni zwiększyć się z 25 do co najmniej 110. Szpital zawiesza przyjmowanie pacjentów na planowane zabiegi m.in. na oddziale chirurgii.

Decyzjami wojewody oddziały covidowe mają być powiększane w kolejnych szpitalach w Małopolsce. Na oddziałach leczeni są chorzy na COVID-19, których stan wymaga hospitalizacji, tlenoterapii lub intensywnej terapii medycznej.

Konieczność wygospodarowywania coraz większej liczby łóżek „covidowych” wiąże się w sposób oczywisty z koniecznością ograniczania miejsc dla pacjentów „niecovidowych”).

Bocheński oddział covidowy ma obecnie 25 miejsc, ale już w najbliższą sobotę ma mieć ich nie mniej niż 70, a od 4 grudnia nie mniej niż 110. By się do tego przygotować (mieć wolne miejsca) szpital musi wstrzymać planowane zabiegi m.in. na oddziale chirurgii, który leczyć będzie już tylko nagłe przypadki u pacjentów „dodatnich”, z całego regionu.

UWAGA! Nadal normalnie pracować będzie pediatria, położnictwo, oddział noworodków, poradnie oraz ZOL.

Według danych aktualnych na dziś rano (17 listopada) w całym województwie hospitalizowanych jest ponad 1,2 tys. pacjentów zakażonych koronawirusem. Dla porównania: w szczycie wiosennej fali najwyższa dobowa liczba hospitalizowanych wynosiła ok. 3 tysięcy, a rok temu 2,6 tysiąca pacjentów.


Liczba łóżek szpitalnych dla pacjentów z COVID-19 w całym województwie małopolskim:

Serwis specjalny: Bochnianin.pl/koronawirus/

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

maj, 2022

X