R e k l a m a

1 milion złotych dla Bochni. To nagroda za najwyższy procent zaszczepionych mieszkańców

-

Miasto Bochnia znalazło się w gronie nagrodzonych gmin w konkursie „Najbardziej Odporna Gmina” zorganizowanym przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów we współpracy z Ministerstwem Zdrowia. Wysokość nagrody to 1 000 000 zł.

Bochnia została wyróżniona w kategorii „Małe gminy” (do 30 tys. mieszkańców) – okazało się, że w regionie tarnowskim miasto ma najwyższy procent w pełni zaszczepionych mieszkańców spośród 45 gmin.

Nie ma sztywnych ram czasowych odnośnie wydatkowania środków zdobytych w konkursie – mogą one być wydatkowane również w 2022 roku, nawet jeżeli Miasto otrzyma je na konto
jeszcze w 2021 r.

Bochnia może swobodnie rozporządzać wygranym milionem i wydać je na dowolny cel.


Gdzie są Drwinia i Brzesko?

Warto zwrócić uwagę, że 7 gmin z powiatu bocheńskiego, z wyjątkiem Żegociny, zmieściło się w pierwszej „10” rankingu.

W zestawieniu brakuje z Bocheńszczyzny jedynie gminy Drwinia, ale jak się okazuje, tę przypisano do… regionu krakowskiego. Gdyby była w „tarnowskim”, jej wynik także plasowałby ją w pierwszej „10”.

Na liście nie znajdziecie również Brzeska – a to dlatego, że ta gmina miejsko-wiejska (czyli miasto wraz z okolicznymi wsiami: Bucze, Jadowniki, Jasień, Mokrzyska, Okocim, Poręba Spytkowska, Sterkowiec, Szczepanów, Wokowice) liczy w sumie ponad 30 tys. mieszkańców (ok. 35 tys.) i z takim wskaźnikiem klasyfikowana była w rankingu ogólnopolskim:


Lista gmin do 30 tys. mieszkańców z regionu tarnowskiego:

źródło screen: www.gov.pl/web/szczepienia-gmin

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc