Powiat. Klub PiS oburzony propozycją podwyżek dla starosty i radnych

-

Działający w radzie powiatu bocheńskiego klub radnych Prawa i Sprawiedliwości rozesłał w piątek do mediów stanowisko dotyczące projektów uchwał podnoszących uposażenie prezydium rady, radnym oraz zarządowi powiatu (w tym staroście). – Uważamy je za oburzające i nie do przyjęcia – podkreślono w komunikacie.

Jak już informowaliśmy na łamach Bochnianin.pl w artykule dotyczącym planowanej podwyżki dla burmistrza Bochni, w najbliższym czasie czeka nas seria uchwał w gminach i powiatach zmieniających uposażenia samorządowców. To konsekwencja rozporządzenia rady ministrów z dnia 25 października 2021 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych zmieniającego przepisy, progi minimalnych wynagrodzeń oraz zakres „widełek” płac.

Sesja rady powiatu, na której podjęte mają być uchwały dotyczące podwyżek wynagrodzeń zarządu powiatu oraz radnych, zaplanowana jest na czwartek 25 listopada.

W przesłanym do naszej redakcji stanowisku klubu radnych PiS czytamy:

„Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości ze zdumieniem przyjmuje propozycje Zarządu Powiatu w Bochni dotyczące zwiększenia kwot diet dla radnych o ok 60% i wynagrodzenia Starosty o ponad 85% z sugerowanym wyrównaniem od 1 sierpnia 2021 r. Biorąc pod uwagę kondycję finansową powiatu, w przeważającej części zdalną formę posiedzeń Rady Powiatu, rażące dysproporcje między wynagrodzeniem merytorycznych pracowników starostwa i jednostek organizacyjnych a proponowanymi przez Zarząd Powiat podwyżkami dla siebie i radnych, uważamy je za oburzające i nie do przyjęcia.”

Radni przekonują: „Stworzona przez ustawodawcę możliwość korekt wysokości diet i wynagrodzenia Starosty powinna uwzględniać zarówno aktualną kondycję finansową powiatu jak i realne osiągnięcia (sukcesy) osób pełniących funkcje z wyboru społecznego”.

– W naszej opinii zaproponowanie takich podwyżek diet oraz maksymalnych stawek wynagrodzenia Starosty nie uwzględnia żadnego z tych czynników – zakończono.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

styczeń, 2022

X