Bochnia. Lokalni działacze PO założyli „Komitet na rzecz uczniów powiatu bocheńskiego”

-

9 listopada 2021r. z inicjatywy członków Platformy Obywatelskiej RP w powiecie bocheńskim powołany został do życia Komitet Społeczny pn. „Obywatelski Komitet na rzecz uczniów powiatu bocheńskiego”. Celem akcji jest zaopatrzenie uczniów z terenu naszego powiatu w sprzęt komputerowy, a także w smartfony i tablety, które zapewnią im komfort i wygodę podczas edukacji prowadzonej na odległość (zdalnie), a także będą pomocne w ich codziennym procesie nauczania.

W skład Komitetu wchodzą Wojciech Pietras – pomysłodawca akcji oraz Katarzyna Korta-Wójcik i Robert Dudek. Zbiórka publiczna została zarejestrowana pod numerem 2021/3150/KS.

– Epidemia COVID-19 od wielu miesięcy paraliżuje nasze życie. Wielu uczniów bocheńskiego powiatu z różnych względów ma ograniczony dostęp techniczny do przeprowadzanych zajęć w formie zdalnej. Sprzętu elektronicznego brakuje zarówno w uboższych domach, jak i w rodzinach wielodzietnych. Dlatego w tym celu postanowiliśmy zorganizować akcję polegającą na zaopatrzeniu uczniów z terenu powiatu bocheńskiego w sprzęt komputerowy, a także w smartfony i tablety – wyjaśnia Wojciech Pietras, szef miejskich struktur PO.

– Dzięki pomocy naszego kolegi Krzysztofa Nowaka – Radnego Województwa Małopolskiego otrzymaliśmy już pierwsze komputery. To sześć, pięcioletnich zestawów komputerowych, w skład którego wchodzą monitor z ekranem LED o przekątnej 21 cali, zintegrowany z komputerem, posiadający także kamerę internetową, mikrofon oraz inne niezbędne elementy – wylicza.

Jak poinformowano w rozesłanym do mediów komunikacie, wszystkie komputery zostały przygotowane pod względem informatycznym przez Michała Klubę ucznia klasy 3Fg, jednego z najlepszych młodych informatyków w Zespole Szkół Nr 1 w Bochni (popularny Mechanik), w którym inicjator akcji Wojciech Pietras zatrudniony jest jako nauczyciel. Otrzymany sprzęt komputerowy trafił już do uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni.

Przypomniano również, że pomysłodawca akcji Wojciech Pietras już w zeszłym roku sam samodzielnie ufundował i przygotował 3 zestawy do nauki online dla uczniów popularnego Mechanika.

Organizatorzy przedsięwzięcia apelują: – Zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie akcji przekazania sprzętu komputerowego dla młodych mieszkańców powiatu bocheńskiego, którzy w tym momencie zmagają się z ogromnym problemem wykluczenia technologicznego i utrudnioną możliwością udziału w lekcjach prowadzonych w trybie zdalnym. Apelujemy do tych z Państwa, którzy posiadają już nieużywane komputery, smartfony i tablety, które mogą jeszcze służyć uczniom w procesie nauczania o przekazanie ich na cele prowadzonej zbiórki publicznej.

Osoby zainteresowane mogą kontaktować się inicjatorami akcji za pośrednictwem poczty Email: [email protected] lub telefonicznie pod numerem 608-661-829. – Zapewniamy, że nasza reakcja będzie natychmiastowa i sprzęt szybko trafi we właściwe ręce – mówi Wojciech Pietras.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2023