Szkoła Podstawowa Nr 4 w Bochni jednak strajkuje! Lekcji nie ma

-

Małe nieporozumienie po wczorajszym komunikacie dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 4 w Bochni. Okazuje się, że ogłoszone „wznowienie zajęć” nie jest rezygnacją ze strajku i powrotem do normalnego trybu zajęć – chodziło jedynie o wznowienie zajęć OPIEKUŃCZYCH. Protest jak najbardziej TRWA, a morale nauczycieli ani trochę nie opadło.

Na stronie internetowej szkoły pojawił się w środę po południu komunikat dyrektora szkoły, następującej treści:

„Zapoznawszy się z decyzją Komitetu strajkowego, informuję Rodziców i uczniów, że w dniach 11 i 12 kwietnia 2019 r. szkoła wznawia zajęcia mimo kontynuacji strajku. Uczniowie przychodzą na lekcje według rozkładu zajęć”.

Co prawda komunikat wydawał się wewnętrznie niespójny: mowa w nim jednocześnie o kontynuacji strajku i wznowieniu zajęć, ale wystarczył, by spowodować małe zamieszanie. Był różnie odczytywany i interpretowany – nie tylko przez rodziców, ale także przez związkowców ZNP spoza szkoły. Dziś rano zweryfikowaliśmy sprawę u źródła.

Strajk trwa!

W Szkole Podstawowej Nr 4 od poniedziałku, gdy rozpoczęła się ogólnopolska akcja, strajkowało 90 proc. załogi (nie strajkowały tylko 4 osoby). Tak duża skala protestu sprawiła, że placówka nie była w stanie prowadzić zajęć opiekuńczych.

Po trzech dniach uznano jednak, że można nieco zmniejszyć skalę protestu, co pozwoliło takie zajęcia w pełni zorganizować.

Natomiast strajk trwa, normalne lekcje nie są prowadzone.

WAŻNE: dyrekcja SP Nr 4 zapewnia, że rozpoczynające się w poniedziałek egzaminy ósmoklasistów odbędą się bez przeszkód.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Drwinia. 300 tys. zł na walkę z komarami. Będą opryski z powietrza?

Plaga komarów w gminie Drwinia na północy powiatu bocheńskiego jest na tyle uciążliwa dla mieszkańców, że samorząd chce zabrać się za walkę...

Bochnia. IV Międzyszkolny Turniej Szaradziarski

14 czerwca 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się IV Międzyszkolny Turniej Szaradziarski o Puchar Burmistrza Miasta Bochnia. Do...

Rząd wesprze samorządy borykające się z plagą komarów po majowych podtopieniach

Gminy, które ucierpiały podczas majowych podtopień, otrzymają kolejne wsparcie ze strony rządu. Pomoc będzie dotyczyła tych jednostek samorządu z Małopolski, Podkarpacia...

Bochnia-Brzesko. Pieniądze dla jednostek OSP. Przekazano promesy

Już niebawem rozpoczną się prace modernizacyjne w kilku remizach OSP na terenie powiatów bocheńskiego i brzeskiego. W piątek Marta Malec-Lech z zarządu województwa...

Bochnia-Brzesko. Zmiany proboszczów w parafiach regionu

Biskup tarnowski Andrzej Jeż wręczył nominacje 21 nowym księżom proboszczom w diecezji tarnowskiej. Zmiany dotyczą m.in. 4 parafii na terenie powiatu bocheńskiego.

CO? GDZIE? KIEDY?

czerwiec, 2019

15cze(cze 15)13:0016(cze 16)15:00XXII Międzynarodowy Turniej Judo w Kopalni Soli Bochnia

16cze12:0014:00Mirosław Orzechowski „Bochnia - portret miasta”

16cze16:0018:00Gra terenowa i akcja wymiany książek

Więcej wydarzeń
18,681FaniLubię
606ObserwującyObserwuj
X