R e k l a m a

List otwarty posłanki Urszuli Augustyn do nauczycieli

-

Urszula Augustyn (Platforma Obywatelska) skierowała list otwarty do nauczycieli. Posłanka z Tarnowa, będąca z wykształcenia pedagogiem (przez 15 lat pracowała w szkołach podstawowych), przekazuje im wyrazy solidarności i poparcia. – Wasz protest to walka o przyszłość Polski – podkreśla.

W piśmie parlamentarzystka ocenia, że w obliczu aroganckich działań rządu, pseudo-negocjacji, kłamstw i deprecjonowania Waszej pracy i pozycji, decyzja o strajku jest jedyną, dającą nadzieję na poprawę sytuacji w edukacji. Zapewnia o swoim wsparciu oraz deklaruje pomoc, jeżeli ta będzie konieczna.

– Mam nadzieję, że do porozumienia jednak dojdzie, że negocjacje zostaną wznowione, a ministerstwo edukacji i cały rząd zrozumieją, że tylko prawda, rozsądek i poważne traktowanie nauczycieli może skutkować zakończeniem strajku napisała Urszula Augustyn.

– Jednocześnie zwracam się do wszystkich samorządowców z apelem, by dołożyli wszelkich starań, aby – zgodnie z obowiązującym prawem! – protestującym nauczycielom nie potrącono ani złotówki z należnych im wynagrodzeń.

Pełna treść pisma poniżej:

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia