Bochnia. „Jedynka” gościła nauczycieli szkół partnerskich z 5 krajów – ZDJĘCIA

-

W dniach 15-19 listopada Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Bochni gościła przedstawicieli krajów partnerskich z Belgii, Chorwacji, Północnej Macedonii, Portugalii i Turcji. Wizyta odbyła się w ramach projektu DIGital CULTURal heritagE! programu Erasmus+. Projekt będzie realizowany do 2023 roku.

Nauczyciele „Jedynki” przygotowywali się do tego projektu z wielką radością i entuzjazmem, niestety pandemia uniemożliwiła jego realizację. Udało się jednak o rok przedłużyć czas trwania projektu.

Działania projektowe koncentrują się na dzieleniu się doświadczeniami, procesie uczenia się i współpracy między uczniami i nauczycielami. W ten sposób realizowane są podstawowe cele programu Erasmus+. Zgodnie z założeniami projektu rozwijane są umiejętności cyfrowe przy wsparciu rozwoju kultury i promowaniu dziedzictwa kulturowego.

Międzynarodowi goście po uroczystym przywitaniu wzięli udział w warsztatach w szkole, następnie w ciągu tygodnia zwiedzili Kopalnię Soli w Bochni. W środę odwiedzili Kraków, w którym wędrowali trasami muzealnymi Rynku Podziemnego, Wieży Ratuszowej oraz Fabryki Oskara Schindlera. We czwartek wzięli udział w warsztatach rycerskich na Zamku w Wiśniczu, zwiedzili komnaty zamkowe i podróżowali w czasie w Bastionie VR.

Nauczyciele wzięli udział w spacerze tematycznym po Bochni oraz zwiedzili Bazylikę. W ostatnim dniu spotkania reprezentanci szkół partnerskich zwiedzili Muzeum Auschwitz-Birkenau, aby uświadomić swoim uczniom czym był Holocaust, a także przestrzec przed możliwością powtórzenia się go w przyszłości.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

styczeń, 2023