Stowarzyszenie Bochniaków przekazało UM pieniądze ze zbiórki na odnowę kapliczki na Uzborni

-

24 listopada w Urzędzie Miasta Bochnia odbyło się spotkanie, podczas którego miało miejsce symboliczne przekazanie zebranych środków na renowację zdewastowanej kapliczki na Uzborni. Sama figurka została już odnowiona i wróciła na miejsce – o czym wiecie już z łamów Bochnianin.pl.

Przypomnijmy, że w maju tego roku, zniszczona została figurka Matki Bożej Niepokalanie Poczętej znajdująca się w zacisznym zakątku Parku Rodzinnego Uzbornia.

Internetową „zrzutkę” na odbudowę zabytkowej kapliczki uruchomiło Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej. Udało się zebrać blisko 12 tys. zł. 

W środę, podczas spotkania w Urzędzie Miasta Prezes Stowarzyszenia – Zofia Sitko oraz członek zarządu Bogdan Dźwigaj przekazali na ręce burmistrza Bochni Stefana Kolawińskiego zebrane środki – dokładnie 11 934 zł. 

W rozesłanym dziś do mediów komunikacie magistratu czytamy:

„Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej na czele z Panią Prezes oraz gospodarz Solnego Grodu, składają serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrego serca, których poruszyła i skłoniła do działania sprawa dewastacji figurki MB z Uzborni. 

Szczególne wyrazy uznania należą się Panu Stanisławowi Dęboszowi za pomysł zorganizowania zbiórki oraz wszystkim mieszkańcom Bochni i tym, którzy będąc poza nią, często nawet zagranicą, zareagowali tak spontanicznie, wpłacając pieniądze na renowację figury. To, że całość kwoty zebrano w kilka dni świadczy o tym, że (jak śpiewał Niemien) „…ludzi dobrej woli jest więcej…”.

Podziękowania skierowane zostały również na ręce księży proboszczów bocheńskich parafii, zwłaszcza ks. prałata Leszka Rojowskiego za zabezpieczenie figurki bezpośrednio po zdarzeniu i otoczenie całej akcji modlitwą.

Dziękujemy także mediom, zarówno lokalnym  jak i ogólnopolskim, bez których życzliwości nie byłoby możliwe nagłośnienie zbiórki, owocującej tak dużym odzewem ze strony społeczeństwa.”

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2023