R e k l a m a

Jak IV fala epidemii rozwija się w Małopolsce? – GRAFIKI

-

W ubiegłym tygodniu dzienna liczba zakażeń wzrosła do poziomu ponad 2000. 25 listopada odnotowano nawet 2332 nowo potwierdzonych przypadków. Wczoraj (w niedzielę 28 listopada) było ich 1736.

Pod względem liczby nowych przypadków Małopolska w ostatnich dniach zajmowała najczęściej miejsce w pierwszej piątce województw.

Najwięcej nowych zakażeń dotyczy Krakowa (25 listopada – 717). Zakażenia w stolicy województwa, powiatach krakowskim i wielickim łącznie stanowią nawet blisko 50% wszystkich nowo potwierdzanych danego dnia zakażeń w Małopolsce. Pod koniec października dzienna liczba nowych przypadków była pięciokrotnie mniejsza niż teraz.

Wzrost liczby nowych przypadków przekłada się na wzrost liczby zajętych łóżek „covidowych”, a także oczywiście łóżek respiratorowych. W ciągu tygodnia – pomiędzy ostatnimi niedzielami – ta liczba zwiększyła się o 519, jeśli chodzi o zajęte łóżka i o 54 jeśli chodzi o zajęte respiratory. W ciągu miesiąca liczby te wzrosły niemal sześciokrotnie: liczba pacjentów jest większa o 1564, zaś zajętych respiratorów o 154.

Na dziś liczba hospitalizowanych z powodu COVID-19 w Małopolsce wynosi 1994, w tym 184 osoby wymagają terapii z wykorzystaniem respiratora.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia