R e k l a m a

Zakończyła się termomodernizacja budynku SOSW – ZDJĘCIA

-

Prawie 1,5 mln zł kosztowała termomodernizacja budynku byłej bursy szkolnej przy ul. Kazimierza Wielkiego w Bochni, w którym obecnie zlokalizowany jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Członkowie Zarządu Powiatu w Bochni odwiedzili placówkę, aby sprawdzić jak uczniowie i nauczyciele czują się w nowym warunkach.

Prace modernizacyjne miały szeroki zakres. Oprócz izolacji termicznej i przeciwwilgociowej ścian piwnic i odwodniania, docieplono poddasze, strych i ściany jaskółek. Wykonano elewację i wymieniono ogrzewanie w budynku. Szkoła zyskała również w części nowe okna i drzwi.

Dzięki tej modernizacji udało się nie tylko znacząco obniżyć koszty ogrzewania budynku, ale przede wszystkim zapewnić komfort nauki uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego – mówi Adam Korta, starosta bocheński.

Na budynku pojawiły się również budki lęgowe dla jerzyków, kawek i wróbli, które zostały zamontowane w miejscach wskazanych przez współpracującego przy realizacji tej inwestycji ornitologa.

Realizacja inwestycji była możliwa dzięki dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego w wysokości ponad 834 tys. zł. Wartość całej inwestycja to blisko 1,5 mln zł.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc