75. urodziny Sławomira Jabłońskiego. Prawie 100 prac na wystawie w Muzeum – ZDJĘCIA

-

Przypadający w tym roku jubileusz 75. urodzin Sławomira Jabłońskiego stał się znakomitą okazją do zorganizowania przez Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni retrospektywnej wystawy jego malarstwa zatytułowanej „Sentymentalne spojrzenie w przeszłość”.

W trakcie uroczystego otwarcia głos zabrali przedstawiciele muzeum oraz starostwa, a jubilatowi wręczono bukiet 75 róż. Całość wydarzenia wzbogacił muzycznie zaprzyjaźniony z artystą zespół Red Mellow z występującym gościnnie wokalistą Mateuszem Wojkowskim, który oczarował publiczność wykonywanymi utworami.

Licznie przybyli przyjaciele i goście mogli obejrzeć blisko 100 prac z wybranych okresów twórczości wykonanych w różnych technikach malarskich, którymi z mistrzostwem posługuje się artysta. Wśród prezentowanych dzieł znalazły się prace olejne, akrylowe, pastele, akwarele oraz ikony znakomicie wpisujące się w tytuł wystawy.

Wydarzeniu towarzyszy okolicznościowy katalog z tekstem kuratorki wystawy Agnieszki Truś-Bakalarz ozdobiony reprodukcjami kilkunastu obrazów.

Wystawa będzie czynna do końca lutego 2022 roku w godzinach otwarcia muzeum.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023