Karate: Bogdan Gierek znów ze złotym medalem Mistrzostw Polski

-

Reprezentujący bocheński klub OYAMA Karate Bogdan Gierek zdobył złoty medal na rozgrywanych w miniony weekend (27 i 28 listopada) w Hali Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, XXVI Mistrzostwach Polski OYAMA PFK w Kumite.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, startowali karatecy reprezentujący kluby Oyama Karate oraz reprezentanci Kyokushin Tezuka Group i IKO Nakamura.

Senpai Bogusław Gierek reprezentujący Bocheński Klub Oyama Karate wygrał wszystkie swoje walki i zdobył I miejsce w konkurencji KNOCKDOWN w kategorii powyżej 80 kg. To już 3 mistrzostwo Polski zdobyte przez tego utytułowanego zawodnika, który swoim dorobku ma również zdobycie Pucharu Polski oraz I miejsce w Pucharze Europy w 2018 r.

W Mistrzostwach Polski debiutowały również 2 zawodniczki z naszego klubu: Nadia Duda, startująca w kategorii młodziczek 11/12 lat oraz Milena Bukowiec w kategorii junior młodszy 12/14 lat. Obie zajęły 4 miejsca w swoich kategoriach. Zdobyte doświadczenie na pewno przyczyni się do osiągnięcia podium podczas następnych startów.