SPORTOWA SOBOTA Z GIMNASTYKĄ ARTYSTYCZNĄ. KLUBY Z CAŁEJ POLSKI PRZYJADĄ DO ŁAPCZYCY

W pierwszy weekend grudnia hala sportowa w Łapczycy stanie się miejscem rywalizacji gimnastyczek z całej Polski.

W II Ogólnopolskim Turnieju Mikołajkowym w Gimnastyce Artystycznej weźmie udział ponad 250 zawodniczek z 19 klubów.

Reprezentować będą następujące miasta i miejscowości:

Gdynię, Wrocław, Katowice, Kraków, Bielsko Biała, Ząbkowice Śląskie, Tomaszów Lubelski,  Białą Podlaską, Łodygowice, Myślenice, Dobczyce, Wieliczkę, Niepołomice, Bochnię oraz Łapczycę prezentując układy indywidualne i zbiorowe w swoich kategoriach wiekowych. 

Organizatorem Turnieju jest klub sportowy ARABESKA, a Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Bochnia Pan Marek Bzdek. 

Gimnastyka artystyczna to piękny, ale także trudny i wymagający opanowania wielu umiejętności sport będący połączeniem akrobatyki, baletu i tańca zarówno w układach taneczno-akrobatycznych jak i z przyborami.

Zmagania zawodniczek będzie można obserwować w godzinach od 9 do 21, wstęp na wydarzenie jest wolny. W dniu zawodów prowadzona będzie transmisja online na stronie https://www.rgvideo.net

Dzięki zaangażowaniu Gminy Bochnia oraz licznych Sponsorów, każda gimnastyczka wróci do domu z upominkiem i pamiątkowym medalem, najlepsze zaś staną na podium i zostaną wyróżnione pucharami.  Do udziału w tym barwnym i widowiskowym wydarzeniu zapraszają organizator turnieju klub ARABESKA, Gmina Bochnia oraz Sponsorzy.

Najnowsze

X