R e k l a m a

Dyrygent Justyna Chmielek-Korbut z nagrodą specjalną w międzynarodowym konkursie

-

Justyna Chmielek-Korbut, która jest dyrygentem Orkiestry Sobolów (gmina Łapanów w powiecie bocheńskim) została wyróżniona w zakończonym w minioną niedzielę konkursie Warsaw Wind Ensemble Consulting Competition.

Justyna Chmielek-Korbut otrzymała nagrodę specjalną: dla najlepszego dyrygenta narodowości polskiej.

Warsaw Wind Ensemble Conducting Competition 2021 był drugą edycją międzynarodowego konkursu dla dyrygentów orkiestr dętych, odbywającego się co dwa lata w Warszawie. Jest to drugi tego typu konkurs w Europie. Jego realizacja wiąże się z coraz większą liczbą absolwentów specjalności dyrygentura orkiestr dętych akademii muzycznych w całej Europie i na świecie.

Konkurs ma charakter otwarty – zaadresowany jest dla wszystkich dyrygentów orkiestr dętych bez ograniczeń wiekowych.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Warsaw Wind Music.

Etapy stacjonarne, w których wzięło udział 20 najlepszych uczestników wyselekcjonowanych spośród nadesłanych nagrań wideo, odbyły się w dniach 3-5 grudnia 2021 r. w Warszawie. Uczestnicy najpierw musieli zaprezentować się w występie z dwoma pianistami, potem dętą orkiestrą kameralną, a następnie z Orkiestrą Koncertową Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

– Jestem szczęśliwa, że zostałam uhonorowana nagrodą specjalną dla najlepszego dyrygenta narodowości polskiej. To ogromne wyróżnienie, ponieważ poziom był bardzo, bardzo wysoki. Gratulacje dla Wszystkich Laureatów i Półfinalistów! Dziękuję za tyle pozytywnej energii i wsparcia, które w ostatnich dniach otrzymałam od najróżniejszych osób! To największa motywacja do dalszego rozwoju! – podsumowała w mediach społecznościowych Justyna Chmielek-Korbut.

Zdjęcia ilustrujące artykuł zostały wykonane podczas koncertu w Bazylice Św. Mikołaja w Bochni, w 2020 roku.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc