R e k l a m a

Warsztaty mikołajkowe „Czysta Bochnia świątecznie udekorowana” – ZDJĘCIA

-

W środę Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i Młodzieży AUXILIUM zorganizowała warsztaty mikołajkowe „Czysta Bochnia świątecznie udekorowana” adresowane dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Wydarzenie odbyło się w Pracowni Rerum w Galerii Bocheńskiej.

Spotkanie rozpoczęło się wykładem dla opiekunów i dzieci pt. „Czyste powietrze”, a następnie odbyły się warsztaty plastyczne „Czysta Bochnia świątecznie udekorowana”. Ich celem było przedstawienie w artystyczny sposób makiety świątecznej Bochni, połączenie odnawianych źródeł, zwrócenie uwagi na ekologię i elementy świąteczne, łączenie ekologii i zabawy, szerzenie postaw ekologicznych i kulturowych wśród dzieci, wskazanie wykreowanych wyobraźnią dzieci możliwości jakie dają odnawialne źródła energii oraz zwrócenie uwagi na konieczność zachowania czystego powietrza w mieście.

Uczestnicy stworzyli czyste bocheńskie miasto soli w świątecznej odsłonie. W pracach wykorzystano kreatywność, wyobraźnię dzieci i ich futurystyczne pomysły. Do dyspozycji dzieci były ekologiczne materiały różniące się kolorami, fakturą, wielkością, aby móc stworzyć makietę marzeń. Do działań twórczych posłużyły także materiały plastyczne: kartony tekturowe, drewno, papiery kolorowe, sznurki, bibuły, taśmy kolorowe, plastelina, kredki, pisaki.

Organizator:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i Młodzieży Auxilium

Partnerzy:

UM Bochnia
RERUM

Patron medialny:

Bochnianin.pl

Warsztaty realizowane były w ramach projektu: „Wdrażanie programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” LIFE–IP MALOPOLSKA LIFE14 IPE/PL/021 dofinansowany z programu LIFE Unii Europejskiej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia