R e k l a m a

Poseł Bukowiec: Bierność rządu w czwartej fali doprowadziła do tragicznej sytuacji

Przegląd prasy

-

– Jako Porozumienie od dłuższego czasu domagamy się wdrożenia racjonalnych rozwiązań, proponowanych choćby przez ekspertów z Rady Medycznej przy premierze – powiedział w rozmowie z „Tygodnikiem Brzesko-Bocheńskim” (to dodatek to piątkowego wydania „Gazety Krakowskiej”) poseł z Bochni Stanisław Bukowiec.

Parlamentarzysta nie ukrywa swojego krytycyzmu co do postawy rządzących wobec obecnej fali epidemii. – Szczyt czwartej fali covid-19 przy jednoczesnej bierności rządu i ministerstwa zdrowia w walce z pandemią doprowadził do tragicznej sytuacji: codziennie mamy dziesiątki tysięcy zakażonych, ok 500 zgonów, przepełnione szpitale – wylicza w rozmowie z gazetą.

Stanisław Bukowiec przypomniał, że Porozumienie domaga się wdrożenia rozwiązań, proponowanych m.in. przez ekspertów z Rady Medycznej przy premierze. – To np. wprowadzenie paszportów covidowych czy przyjęcie ustawy dającej pracodawcom możliwość organizacji działalności firm z uwzględnieniem wiedzy o zaszczepieniu pracowników. To kwestia odpowiedzialności za zdrowie i życie Polaków – podkreśla parlamentarzysta.

Pytany obowiązkowe szczepienia, Stanisław Bukowiec ocenił, że powinne one takie być dla niektórych grup zawodowych „np. lekarzy, służb mundurowych, nauczycieli, pracowników domów społecznych”. – Niezrozumiały jest fakt, dlaczego minister Niedzielski, zapowiadając wprowadzenie takich szczepień, podał datę dopiero 1 marca 2022 roku! – dodał.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc