R e k l a m a

Bochnia. Fontanna nadal ogrodzona. Naprawa ma ruszyć w tym tygodniu

-

Mimo zapowiedzi sprzed trzech tygodni remont fontanny na bocheńskim Rynku jeszcze się nie rozpoczął. Aktualne plany zakładają początek naprawy w tym tygodniu.

Przypomnijmy: samochód miejskich służb komunalnych uszkodził fontannę 26 października i od tego czasu teren jest ogrodzony. Mniej więcej miesiąc później rozstrzygnięto zapytanie ofertowe w sprawie naprawy fontanny. Wpłynęły dwie oferty – jedna na ok. 90 tys. zł, a druga na ok. 100 tys. zł. Zapowiadano wtedy szybkie przystąpienie do prac, ale do dziś nie rozpoczęto naprawy.

Prace powinny ruszyć jeszcze w tym tygodniu. Szacowany koszt to około 90 tys. zł, z czego 53 tys. zł ma zainkasować firma Water System (instalacja wodna, świetlna i elektroniczna) i około 38 tys. zł firma PSS (ułożenie nowej konstrukcji nośnej i płyt). Tak więc podzielono pracę pomiędzy dwie firmy, ale koszt wykonania pozostaje na poziomie około 90 tys. zł. Mamy nadzieję, że silny mróz nie przeszkodzi w naprawie – przekazał portalowi Bochnianin.pl Andrzej Koprowski z Urzędu Miasta Bochnia.

Dodajmy, że niezależnie od uszkodzenia fontanna i tak obecnie byłaby wyłączona, ze względu na planowaną przerwę zimową. Ponowne uruchomienie fontanny planowane jest na wiosnę.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc