Bądź widoczny po zmroku! Policjanci i urzędnicy rozdawali odblaski – ZDJĘCIA

-

W piątek policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bochni wraz z pracownikami Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Bochni na ulicach miasta wręczali uczestnikom ruchu drogowego opaski odblaskowe. Te niewielkie elementy założone na odzież lub plecak mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo pieszych, którzy są najmniej chronionymi uczestnikami ruchu drogowego.

Akcja odbyła się pod hasłem „Bądź widoczny po zmroku”. Jej celem było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo mieszkańców poruszających się po zmierzchu. Oprócz opasek odblaskowych mieszkańcy otrzymali ulotki zawierające informacje o przepisach drogowych, które obowiązują pieszych. Działania były możliwe dzięki współpracy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni oraz Starostwa Powiatowego w Bochni.

Miejsca na terenie miasta, w których przeprowadzono piątkowe działania, nie zostały wybrane przypadkowo. Policjanci chcieli, żeby były to zarówno ulice przyciągające największą ilość osób, a także miejsca, w których w ostatnim czasie dochodziło do wypadków drogowych z udziałem pieszych.

Mundurowi oraz reprezentanci starostwa przekazywali pieszym opaski odblaskowe oraz apelowali o ich noszenie. Takie odblaski zwiększają odległość, z jakiej pieszy jest widoczny przez kierującego pojazdem. W szczególności w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok. Pozwalają również kierowcy na szybszą reakcję.

Dodatkowym celem było zachęcenie jak największej liczby pieszych i rowerzystów do korzystania z odblasków również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg. Rozdane w piątek odblaski założone na elementy odzieży spowodują lepszą widoczność i zwiększą bezpieczeństwo mieszkańców Bochni na drogach miasta i powiatu.

Pamiętajmy! Pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny, natomiast rowerzysta zobowiązany jest do posiadania oświetlenia jednośladu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2023