Łapczyca. Gimnastyka artystyczna – pierwsze takie zawody w regionie! ZDJĘCIA

W sobotę 4 grudnia na Hali Sportowej w Łapczycy odbył się II Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy w gimnastyce artystycznej zorganizowany przez klub sportowy ARABESKA pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Bochnia Marka Bzdeka.

W naszym regionie było to pierwsze tego typu wydarzenie sportowe, w którym wzięło udział ponad 260 zawodniczek z 19 klubów z całej Polski. Mogliśmy oglądać młode i utalentowane zawodniczki, które rywalizowały w swoich rocznikach podzielone na różne kategorie ze względu na poziom zaawansowania.

Gimnastyczki prezentowały układy taneczno-akrobatyczne oraz układy z przyborami takimi jak obręcz, wstążka, skakanka, piłka i maczugi zarówno indywidualne jak i zbiorowe. Była to prawdziwa uczta dla fanów tej dynamicznie rozwijającej się dyscypliny sportu, którą można było podziwiać z trybun lub śledzić na żywo w relacji online.

Gminę Bochnia reprezentowało 26 zawodniczek trenujących na co dzień w nowej Hali Sportowej w Łapczycy w klubie ARABESKA i aż 21 z nich stanęło na podium zajmując czołowe miejsca w swoich kategoriach i zdobywając 6 złotych, 9 srebrnych i 6 brązowych medali w następujących kategoriach: 

Kategoria B light przybór 

I miejsce Karina Stępniowska – rocznik 2008

III miejsce Alicja Zychowicz – rocznik 2008

III miejsce Aleksandra Daniec – rocznik 2011

Kategoria C przybór 

II miejsce Wiktoria Lebida – rocznik 2008

II miejsce Natalia Gadowska – rocznik 2010

I miejsce Lena Stokłosa – rocznika 2012

I miejsce – Izabela Piekarczuk – rocznik 2011

Kategoria C light przybór

I miejsce Milena Zając – rocznik 2009

I miejsce Nina Pokładowska – rocznik 2011

II miejsce Kamila Jaworska – rocznik 2011

III miejsce Zuzanna Dominik – rocznik 2011

Kategoria C light

II miejsce Magda Kusion – rocznik 2013

III miejsce Natalia Lebida – rocznik 2013

I miejsce Nikola Rudnik – rocznik 2013

II miejsce Hanna Mączyńska – rocznik 2013

III miejsce Emilia Sojka – rocznik 2013

I miejsce Marcelina Jagła Kapinos – rocznik 2012

V miejsce Wiktoria Wójcik – rocznik 2010

Kategoria D

II miejsce Inga Zając – rocznik 2013 

II miejsce Nina Sendor – rocznik 2015

III miejsce Aleksandra Karpisz – rocznik 2014

IV miejsce Maria Batko – rocznik 2014

II miejsce Karolina Batko – rocznik 2011

II miejsce Matylda Wcisło – rocznik 2011

Zawodniczki klubu ARABESKA rywalizowały również w układach zbiorowych. Zarówno w układzie taneczno-akrobatycznym  jak i w układzie z obręczami okazały się bezkonkurencyjne zdobywając złote medale.

Zbiorówka młodsza w składzie: Aleksandra Daniec, Zuzanna Dominik, Nina Pokładowska, Izabela Piekarczuk, Kamila Jaworska oraz Lena Stokłosa zajęła 1 miejsce w układach zbiorowych taneczno-akrobatycznych.

Zbiorówka starsza w składzie: Milena Zając, Natalia Gadowska, Karina Stępniowska, Alicja Zychowicz oraz Wiktoria Lebida zajęła 1 miejsce w układach zbiorowych z obręczami.

Wszystkie reprezentantki klubu Arabeska wspaniale spisały się na Turnieju, tym bardziej że dla niektórych dziewczynek były to pierwsze tak poważne zawody sportowe. Warto podkreślić, że poziom zawodniczek był wysoki, a walka o miejsca wyrównana.

Swój debiut miały dziewczynki, które zaczęły przygodę z gimnastyką artystyczną we wrześniu tego roku, licznie zaprezentowały się w dwóch pokazach mających miejsce na rozpoczęcie i w środku zawodów. 

Organizację turnieju wsparła Gmina Bochnia oraz liczni sponsorzy, którym jesteśmy wdzięczni za okazaną pomoc – bez Was nie udałoby się zorganizować wielkiego święta gimnastyki artystycznej jakim był II Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy w Łapczycy. Szczególne podziękowania należą się również rodzicom zawodniczek z grup zaawansowanych klubu ARABESKA, gdyby nie ich pomoc ciężko byłoby o tak dobrą oprawę tego widowiskowego wydarzenia.  Dziękujemy również zaproszonym gościom, którzy przybyli na imprezę i w pozytywnych słowach ocenili poniesiony trud i ciężką pracę. Już teraz zapraszamy za rok na kolejną edycję Turnieju Mikołajkowego!

Najnowsze

X