Druga oferta za gaz dla szpitala w Bochni na 5,3 mln zł, czyli ponad 8 razy więcej niż do tej pory!

-

Gdyby dyrektor bocheńskiego szpitala nie podpisał umowy z Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Bochni to prawdopodobnie teraz zastanawiałby się nad podpisaniem umowy na kwotę ok. 5,3 mln zł (ponad 8 razy więcej opłaty za gaz niż do tej pory!) – wynika z informacji przekazanej przez starostę bocheńskiego Adama Kortę.

Jak już informowaliśmy, tydzień temu okazało się, że Szpital Powiatowy w Bochni będzie ogrzewany przez kotłownię Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Bochni. Rozwiązanie to pozwoli na spore oszczędności – oferta jest tańsza o blisko połowę w stosunku do propozycji PGNiG (link do naszej publikacji TUTAJ).

Do tej pory szpital w ujęciu rocznym płacił za gaz potrzebny do ogrzania pomieszczeń ok. 620 tys. zł. Oferta, która wpłynęła od PGNiG opiewała na kwotę ok. 2,3 mln zł (pisaliśmy o tym TUTAJ).

W środę podczas prezentacji projektu przyszłorocznego budżetu na sesji Rady Powiatu w Bochni starosta Adam Korta nawiązał do tematu podwyżek w kontekście konstruowania budżetu, ale przekazał przy okazji informację o drugiej ofercie, która wpłynęła od PGNiG.

Warto wspomnieć o galopujących cenach prądu i gazu. Państwo pewnie mieliście wiedzę i informację jaka była sytuacja w bocheńskim szpitalu. Na razie udało nam się ją opanować przez to, że dyrektor Jarosław Kycia podpisał umowę z Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej, ale w międzyczasie wpłynęła druga oferta od PGNiG i proszę sobie wyobrazić, że w ciągu dwóch tygodni oferta z 2,3 mln zł skoczyła na 5,3 mln zł, czyli podwyżka proponowana dla bocheńskiego szpitala wynosiłaby ok. 800 proc. – powiedział Adam Korta, starosta bocheński.

Dobrze, że węzeł ciepłowniczy, który biegnie wzdłuż ulicy Krakowskiej był możliwy do zagospodarowania, a wspólnie z dyrektorem Jarosławem Kycią i prezesem MPEC-u Wojciechem Cholewą udało się wypracować takie rozwiązanie, że z dnia na dzień zastąpiliśmy ogrzewanie gazowe ogrzewaniem z jednostki, która produkuje ciepło – zaznaczył Adam Korta.

Przedstawiając projekt budżetu cały czas musimy pamiętać o tym, bo słyszymy różne zapowiedzi, że podwyżki prądu i gazu nie skończą się 1 stycznia, prawdopodobnie wystąpią jeszcze w kolejnych miesiącach. To niewątpliwie negatywnie będzie wpływało na konstrukcję naszego budżetu – dodał starosta Adam Korta.

Wkrótce na łamach Bochnianin.pl relacja dotycząca uchwalonego w środę przez Radę Powiatu w Bochni budżetu na 2022 rok.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2022