R e k l a m a

Zespół Big Bit Kid z Bochni opublikował singiel „Retro” – WIDEO

-

W sobotę 1 stycznia w serwisie YouTube swoją premierę miał pierwszy singiel zespołu Big Bit Kid. Pochodzący z Bochni muzycy występowali dotąd pod nazwą Jack’n’Roll, grając głównie zagraniczne covery. Debiutancki autorski utwór zbiera pozytywne komentarze internautów.

Skład gra ze sobą od 2007 roku z przerwami – kiedyś pod nazwą Jack’n’Roll, obecnie objawił się w zupełnie nowym stylu pod nazwą Big Bit Kid z autorskim materiałem w języku polskim.

W nagrywaniu singla „Retro” udział wzięli: 

Mariusz Kokoszka – wokal, gitara elektryczna, chórki
Adam Struzik – wokal, gitara elektryczna, chórki
Jakub Struzik – gitara basowa, chórki
Adrian Marzec – bębny, instrumenty perkusyjne
Wojtek Famielec – gitara akustyczna, Hammond, realizacja nagrań, produkcja, miks
Robert Szydło – mastering

Singiel „Retro” to zapowiedź albumu, który ukaże się w 2022 roku. Utwór od wczoraj można oglądać na YouTube, pojawił się również we wszystkich największych serwisach streamingowych (Spotify, Apple Music, Tidal).

Muzyka i teksty do albumu powstawały w drewnianym domku nieopodal lasu w małej miejscowości Buczyna – tam też zarejestrowano część ścieżek wokalnych. – Miejsce jest naszą małą „ojczyzną dusz”, jako że spędzaliśmy tam nasze wakacje z rodziną w dzieciństwie i często tam wracamy – mówią bracia Struzik. – Nagrania pozostałych ścieżek odbyły się w klimatycznym domu w Zielonkach w pobliżu Krakowa – nad wszystkim czuwał „mistrz ceremonii” Wojtek Famielec – dodają. Zespół był w obydwu miejscach zamknięty (dobrowolnie!), aby dokonać nagrań w pełnym skupieniu i z dala od otaczającego świata.

Teledysk do utworu „Retro” to w całości dzieło członków zespołu – sami dokonali nagrań i montażu wideo.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia