Nowa sala gimnastyczna w wiśnickim „Plastyku” – ZDJĘCIA

-

W grudniu 2021 roku zakończyła się przebudowa sali gimnastycznej w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu. Realizacja inwestycji, dofinansowanej dotacją z ministerstwa kultury, kosztowała w sumie 3,1 mln zł. Prace trwały dwa lata.

W ramach zadania przebudowano istniejący budynek sali gimnastycznej, wykonano przewiązkę łączącą internat z salą, wykonano wewnętrzne instalacje (wentylacji mechanicznej, wody, kanalizacji sanitarnej, C.O., elektryki z zewnętrznymi odcinkami instalacji wody, kanalizacji sanitarnej, elektryki i kanalizacji deszczowej) oraz utwardzono dojścia i dojazdy na terenie szkoły.

W nowo oddanym budynku sali gimnastycznej znajdują się liczne pomieszczenia:

  • na parterze, oprócz boiska znajduje się zaplecze sanitarne, pomieszczenie dla nauczyciela, pracownia podstaw projektowania i siłownia,
  • na piętrze balkon techniczny, magazyny i studio fotograficzne.

Sala gimnastyczna jest połączona z internatem przewiązką. To niezwykłe udogodnienie dla uczniów i nauczycieli, którzy w porze zimowej nie będą musieli wychodzić na zewnątrz. Stworzony został kompleks budynków połączonych ze sobą korytarzami: budynek główny, internat (już połączony ze szkołą przewiązką) i sala gimnastyczna. Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Nowa sala gimnastyczna będzie wspomagać ważne dla szkoły artystycznej przedsięwzięcia otwarte na szeroką publiczność: coroczną wystawę końcoworoczną prac uczniów, ogólnopolski konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych, dzień otwarty szkoły, imprezę, na którą przyjeżdża corocznie kilkaset zainteresowanych osób – wylicza Elżbieta Kucybała, dyrektor szkoły. – Mając tak dużą przestrzeń wystawienniczą i posiadając sprzęt wystawienniczy szkoła będzie mogła być współorganizatorem ogólnopolskich wydarzeń.

Zdjęcia: Michał Nieć, nauczyciel fotografii artystycznej

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

maj, 2022

X