Koszykówka. Co za widowisko! 31 punktów „Małej” Szkop, 21 zbiórek „Królowej” Krawiec! – ZDJĘCIA

-

Takiego meczu bocheńscy kibice i mury hali widowiskowo-sportowej w Bochni jeszcze nie widzieli. I nie chodzi o to, że gospodynie najpierw przegrywały, a ostatecznie wygrały. To się przecież zdarzało. Ale jeszcze nigdy jedna zawodniczka nie była tak wyraźną liderką, z takim wpływem na grę zespołu, któremu nie szło, a ona stopniowo coraz bardziej dodawała mu skrzydeł i w końcu ten odfrunął przeciwnikowi. Euforia udzielała się trybunom – w czwartej kwarcie po celnych trafieniach widzom ciężko było usiedzieć na miejscach i podrywali się z rękami do góry.

Przez trzy kwarty środowego meczu bochnianki ciągle goniły wynik, kilkukrotnie doprowadzając co najwyżej do remisu (rywalki nie odskakiwały jednak na więcej niż kilka punktów). Mecz był trudny i zacięty, obie drużyny popełniały błędy – trochę mogło martwić i wróżyło kłopoty, że nasza pani kapitan i jednocześnie najlepsza snajperka Anna Krawiec do przerwy miała na koncie zero punktów, ale jak się ostatecznie okazało, tego dnia wydatnie przysłużyła się zespołowi w inny sposób, a rolę egzekutorek przejęły na siebie inne zawodniczki.

Na zdjęciu z piłką Magdalena Szkop.

Już od drugiej kwarty zaczęła się rozkręcać rozgrywająca Magdalena Szkop – najniższa na boisku (no dobrze, o 1 cm niższa była tylko nasza druga rozgrywająca Gabriela Rak), ustępująca wzrostem niektórym rywalkom o głowę, za to szybka, zwinna, odważna, zdobywała punkty bezczelnie wejściami pod kosz i z dystansu, ale co równie ważne w ekspresowym tempie wyprowadzała piłkę z własnej połowy, co utrudniało przeciwniczkom sprawne ustawianie obrony. Mało tego! – Szkop ciężko harowała i biegała w obronie – aż trudno było uwierzyć skąd w tym małym organizmie tyle pary.

Kluczowy moment meczu nastąpił w pierwszych minutach ostatniej kwarty. Bochnianki wychodziły na tę część meczu z 1-punktową stratą (52:53), ale po trafieniu Plucińskiej, Fortuny, a potem dwóch trójkach Szkop, która dołożyła jeszcze rzut za dwa, zrobiło się 64:53.

Ekipa gości jeszcze nie składała broni – Wdowiuk trafiła za dwa i dorzuciła punkt z rzutu osobistego, ale na to „trójką” odpowiedziała Plucińska. Chwilę później rywalki znów trafiły zza łuku, ale w odpowiedzi wpadła kolejna „trójka” dla Bochni (tym razem Fortuna). Mało emocji? No to kolejna „trójka” dla Lidera Swarzędz. Na tą gospodynie odpowiedziały celnymi rzutami Krawiec, Zając i Szkop… Właściwie było po meczu, ale Lider jeszcze próbował – wpadła kolejna „trójka”, lecz ostatnie zdanie należało do Bochni: pięknym, czyściutkim trafieniem wynik meczu ustaliła Anita Plucińska (78:65).

To zdecydowanie był mecz Magdaleny Szkop. „Mała” rzuciła tego dnia 31 punktów (6/12 za dwa, 5/6 za trzy, 4/4 z osobistych). Dołożyła do tego 6 asyst, 4 zbiórki i 3 przechwyty.

Świetnie spisała się Anita Plucińska (19 pkt, 4 zbiórki), a „królowa tablic” Anna Krawiec tym razem co prawda rzuciła tylko 4 punkty, ale miała aż 21 (!) zbiórek.

Tego dnia drugie skrzypce w drużynie bocheńskiej pod tablicami zagrała młoda klubowa wychowanka Wiktoria Zając. Wiki skończyła mecz z 8 punktami i 10 zbiórkami na koncie. Dobry występ zanotowała też Julia Fortuna (11 pkt).

Zmęczona Magdalena „Mała” Szkop w objęciach koleżanek po jednej z udanych akcji w końcówce meczu.
Anita Plucińska („0”) w ramionach kapitan Anny Krawiec.

Contimax MOSIR Bochnia – Lider Swarzędz 78-65
(15-17, 19-18, 18-18, 26-12)

Punkty: Magdalena Szkop 31, Anita Plucińska 19, Julia Fortuna 11, Wiktoria Zając 8, Monika Malinowska 5, Anna Krawiec 4, Katarzyna Mroczek 0, Natalia Mazur 0, Gabriela Rak 0.