100 wyprawek dla maluchów z Gminy Bochnia

-

Sto sztuk wyprawek otrzymały w 2021 roku mamy noworodków z gminy Bochnia. Wcześniej mogły skorzystać z darmowej szkoły rodzenia, a po porodzie z oferowanych przez samorząd zajęć fitness.

Każda wyprawka to koszt ok. 150 zł. W skład paczki wchodzą: pieluchy tetrowe i flanelowe, pampersy, butelka antykolkowa, chusteczki nawilżające, okrycie kąpielowe, kocyk oraz body z logiem Gminy Bochnia.

W Samodzielnym Publicznym Gminnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Bochni funkcjonuje bezpłatna szkoła rodzenia (dla pacjentek zadeklarowanych w Gminie Bochnia), którą prowadzą dwie wykwalifikowane pielęgniarki położne. Zajęcia w Szkole Rodzenia odbywają się na krytej pływalni w Proszówkach w każdy wtorek – są bezpłatne, koszt stanowi tylko bilet wstępu na pływalnię. Nie ma konieczności łączenia zajęć na basenie z ćwiczeniami fizycznymi – pacjentka sama wybiera rodzaj zajęć.

Po spotkaniu edukacyjnym, prowadzone są zajęcia gimnastyczne, które maja na celu lepsze przygotowanie do porodu i wspierają utrzymanie prawidłowej wagi ciała. Jako kontynuację ćwiczeń po porodzie zorganizowane są również zajęcia fitness prowadzone przez trenera personalnego/instruktora sportów wodnych Karolinę Lis oraz zajęcia z jogi prowadzone przez certyfikowanego instruktora Małgorzatę Dąbrowską.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

maj, 2022

X