R e k l a m a

Posłanka Szczurek-Żelazko o cenach paliw. Czy latem benzyna będzie po 7 zł?

-

– Znając pana premiera Mateusza Morawieckiego zapewne rozważy możliwość innych działań, które utrzymają w ryzach te ceny – powiedziała posłanka Józefa Szczurek-Żelazko pytana o to, czy w wakacje, po zakończeniu działania „tarczy antyinflacyjnej”, ceny paliwa poszybują do 7 złotych.

Od 1 lutego zaczęła działać tzw. „tarcza antyinflacyjna”, która wprowadziła obniżenie stawki VAT na paliwa z 23 na 8%. Ceny na stacjach spadły o kilkadziesiąt groszy za litr. Mniejsze stawki podatku od towarów i usług mają obowiązywać do 31 lipca 2022 roku. Wielu komentatorów wieszczy, że po tym okresie ceny odbiją mocno w górę.

Parlamentarzystka reprezentująca nasz okręg wyborczy była dziś rano gościem audycji „Słowo za słowo” na antenie radia RDN Małoposka i komentowała m.in. właśnie te kwestie.

– Malkontenci zawsze znajdą powód żeby narzekać – stwierdziła Józefa Szczurek-Żelazko. – Kiedy paliwo było prawie po 6 złotych to oczywiście wielkie gromy się sypały na rząd, że nic nie robi. W tej chwili, kiedy rząd podjął decyzję o obniżce podatku VAT na paliwo widać wyraźny spadek – jak obserwowałam, w okolicach Bochni benzyna nawet poniżej 5 złotych. No więc kiedy ta reakcja była taka skuteczna, to w tej chwili już jest takie prorocze jakieś złowieszcze słowa, że w lipcu może być po 7 czy po ileś złotych…

Posłanka podkreśliła: – Sytuacja jest bardzo dynamiczna – zarówno na rynku energii, na rynku paliw… Wiemy, że cena tego paliwa zależy od wielu różnych konfiguracji, różnych argumentów, różnych sytuacji. W związku z czym rząd obserwuje – jeżeli się okaże, że rzeczywiście jest duże zagrożenie, że paliwo może zdrożeć skokowo w miesiącach letnich, to zapewne znając pana premiera Mateusza Morawieckiego, który reaguje bardzo aktywnie w takich sytuacjach, zapewne rozważy możliwość innych działań, które utrzymają w ryzach te ceny wskazała Józefa Szczurek-Żelazko.

– Natomiast w tej chwili efekt tych działań rządu, rządu premiera Mateusza Morawieckiego, jest wyraźny – obniżka 70, nawet 80 groszy, może nawet i o złotówkę, co wyraźnie odczuwamy w swoich portfelach. Ja ostatnio tankowałam i ta sama ilość benzyny 40 zł taniej na jednym baku. Więc to jest chyba istotne – zakończyła posłanka.


PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia