R e k l a m a

Stanisław Bukowiec: „Polski Ład okazał się antypolskim chaosem”

-

– Po kilku tygodniach funkcjonowania Polskiego Ładu musimy stwierdzić jedno, że Polski Ład okazał się antypolskim chaosem – ocenił na dzisiejszym briefingu prasowym poseł Stanisław Bukowiec (Porozumienie). Parlamentarzysta z Bochni powtórzył wezwanie sprzed trzech tygodni dotyczące zawieszenia Polskiego Ładu i dorzucił drugi: pociągnięcie do odpowiedzialności osób, które przygotowały ten „bubel prawny”.

Nawiązując do konferencji prasowej kilka tygodni temu Stanisław Bukowiec zwrócił uwagę:

– Przez ten czas problem nie tylko nie został rozwiązany, ale jeszcze bardziej się pogłębił. Mamy do czynienia z kolejnymi przypadkami zmniejszonych wynagrodzeń dla różnych grup zawodowych, mamy przykład kompletnego chaosu jeśli chodzi o przepisy podatkowe, z którymi muszą mierzyć się polskie małe i średnie firmy oraz księgowe, które nie dostają jasnej wykładni ze strony instytucji skarbowych – powiedział parlamentarzysta.

Poseł ocenił:

Po kilku tygodniach funkcjonowania Polskiego Ładu musimy stwierdzić jedno, że Polski Ład okazał się antypolskim chaosem. Uderzył w małe i średnie polskie firmy, które wytwarzają około połowy polskiego PKB. To jest uderzenie w najbardziej istotną tkankę polskiej gospodarki – powiedział Stanisław Bukowiec.

Parlamentarzysta podkreślił, że to przekłada się na codzienne życie Polaków „w cenach, które lawinowo rosną, bo poza podwyżkami gazu i prądu polscy przedsiębiorcy są zmuszani do tego, aby podniesione kwoty składki zdrowotnej, czy innych obciążeń i danin uwzględniać w wyższych cenach produktów i usług”. Niektóre firmy i przedsiębiorcy stają przed dylematem, czy zawieszać/likwidować działalność gospodarczą.

Stanisław Bukowiec powtórzył wezwanie sprzed trzech tygodni:

Jako Porozumienie Jarosława Gowina postulujemy aby zawiesić funkcjonowanie Polskiego Ładu w sferze podatków, aby natychmiast wycofać się z tych złych rozwiązań, pozostawiając podwyższoną kwotę wolną od podatku i wyższy drugi próg podatkowy – to o co postulowaliśmy od początku. Mówimy o tym od pół roku – przypomniał poseł. – Wtedy koalicjant nie chciał słuchać, skończyło się tym, że premier Gowin został zdymisjonowany, a Porozumienie opuściło koalicję rządzącą.

Podsumowując wystąpienie Stanisław Bukowiec stwierdził: Łatanie w tej chwili Polskiego Ładu nic nie da. Postulujemy aby państwo, rząd, Prawo i Sprawiedliwość – wycofały się się z Polskiego Ładu, a osoby odpowiedzialne – zarówno w ministerstwie finansów jak i w kancelarii prezesa rady ministrów – poniosły osobistą odpowiedzialność za ten bubel prawny. Naprawdę Polski Ład, w tym trudnym czasie pandemii, podwyżek cen prądu i gazu, jest dobijający dla polskich firm.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc