R e k l a m a

Wojewoda: Będziemy zmniejszać liczbę „łóżek covidowych” w szpitalach

-

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita zapowiedział w poniedziałek wieczorem wydawanie decyzji o zmniejszaniu liczby „łóżek covidowych” w szpitalach, m.in. w Bochni. Jak wyjaśnił, pozwala na to mniejsza dynamika zakażeń covid-19 w Małopolsce i stabilna sytuacja w lecznicach.

– Ubiegłotygodniowe dane dotyczące zakażeń covid pozwalają na podjęcie korekty dotyczącej liczby łóżek dla pacjentów z koronawirusem w małopolskich szpitalach. Wszystko po to, aby pacjenci z innymi dolegliwościami niż koronawirus mogli mieć możliwie najlepszą opiekę – wyjaśnia Łukasz Kmita.

Wojewoda wylicza: – „Tydzień do tygodnia” mamy spadek zakażeń aż o ok 20 proc. W okresie od 24 do 30 stycznia średniodzienna liczba zakażonych w naszym województwie wynosiła 3840 osób. Od 31 stycznia do 6 lutego liczba ta była aż o 750 mniejsza. Stabilna sytuacja jest także w Małopolskich szpitalach, gdzie obecnie przebywa 1973 pacjentów z covid-19, w tym 159 na łóżkach respiratorowych.

Łukasz Kmita zapowiedział, że kolejne małopolskie szpitale będą otrzymywały czasowe decyzje zmniejszające konieczność przygotowania łóżek dla zakażonych pacjentów. Dzięki temu dyrektorzy będą mogli „odcovidawiać” kolejne oddziały i wznowić planowane przyjęcia.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia