R e k l a m a

Kowalsky Gallery: W sobotę wernisaż fotografii „Armada – KRÓLESTWO”

-

Fotografki i fotografowie: TOMASZ ARMADA, DAWID FURKOT, NATALIA KABANOW, MICHAŁ KORTA, AGNIESZKA MURAK, PIOTR NYKOWSKI i KAROLINA WOJTAS. 

Moda jest jednym z najszybciej zmieniających się zjawisk współczesności. Chociaż może wydawać się trywialna, nie pozostaje obojętna wobec polityki, ekologii czy kryzysów finansowych. Zarówno projektanci mody, jak i fotografowie reagują na nowe warunki, często komentując je w swoich pracach. Oba media błyskawicznie się zmieniają, oddając tym samym zmiany zachodzące w otaczającym nas świecie. 

Armada na swoim koncie instagramowym określa się jako „Antifashion King in Poland”. W projektach łączy lokalność bazaru i lumpeksu z wyobrażeniami o wielkich stolicach mody, a powszechne naśladownictwo z fetyszem kreatywności projektanta-artysty. Niedawno amerykański Vogue zaliczył go do grona 30 najciekawszych młodych projektantów mody na świecie! Gwarantujemy, że prace pokazane w galerii nie pozostawią Was obojętnymi. 

„Na wystawie prezentujemy dwie przenikające się opowieści. Autorską, tkaną w różnych mediach przez samego projektanta, który swoich stylizacjach, ale też selfie „po godzinach” świadomie zaciera granicę między publicznym i prywatnym. Ta opowieść przeplata się z zewnętrznym spojrzeniem fotografów, których prace pokazują różne odsłony współczesnej fotografii mody. Od portretu, poprzez dokument, aż po fotografię studyjną czy teatralną.” – Agata Zborowska (fragment testu kuratorskiego)

Kiedy? sobota 12 lutego, godz. 18:00
Gdzie? Kowalsky Gallery, ul. Kowalska w Bochni

Fot. Michał Korta/Kowalsky Gallery

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc