R e k l a m a

Leszek Cichoński w Bochni. W czwartek warsztaty i koncert

-

Warsztaty gitarowe „Rekordowa Rozgrzewka” i koncert to propozycja Leszka Cichońskiego na ostatni czwartek lutego. Twórca Gitarowego Rekordu Świata zaprasza do miejskiego Domu Kultury w Bochni (sala kinowa) na godzinę 17 (warsztaty) i 20 (koncert). 

Gitarzyści z Bochni od wielu lat uczestniczą co roku w Gitarowym Rekordzie Świata we Wrocławiu. Już wkrótce, 24 lutego 2022 r. w MDK będą mieli okazję uczestniczyć w koncercie i warsztatach prowadzonych przez pomysłodawcę tego niezwykłego Festiwalu.

Warsztaty gitarowe „Rekordowa rozgrzewka” z Leszkiem Cichońskim to nie tylko duża dawka merytorycznej wiedzy, obejmującej m.in. skale pentatoniczne czy schematy rytmiczne w akompaniamencie i solówkach, ale przede wszystkim ogromna pasja, którą Leszek Cichoński zaraża swoich uczniów – gitarzystów na różnych poziomie zaawansowania. Zajęcia z Leszkiem dają wyjątkową okazję do zmiany nawyków, które często ograniczają rozwój talentu gitarzystów. Niezwykłą atrakcją zarówno warsztatów, jak i koncertu, będzie udział świetnego gitarzysty i popularnego nauczyciela gitary na YouTube – Bartosza „Bazoka” Zeleka.  To spotkanie dwóch światów gitary na pewno będzie inspirującym doświadczeniem dla uczestników tych warsztatów. Zwieńczeniem będzie Generalna Próba przed biciem Gitarowego Rekordu Świata, która ma dać wszystkim uczestnikom możliwość zagrania ze świetną  sekcją rytmiczną : Artur Malik – drums i Robert Szewczuga – bass. Po próbie Rekordu artyści zagrają koncert przypominając utwory Tadeusza Nalepy, BB Kinga i Jimiego Hendrixa w nowych aranżacjach, a także kompozycje Leszka Cichońskiego.

Udział w Gitarowym Rekordzie jest niezwykle emocjonalnym przeżyciem , który owocuje pasją do grania na długie lata – emocje świetnie oddaje wideo:

Przedsmak tych emocji pojawia się na zakończenie każdego spotkania, gdy Leszek wraz z uczestnikami warsztatów grają przy wtórze nagrania video z poprzedniej edycji Rekordu.

Leszek Cichoński to ceniony gitarzysta, kompozytor, wokalista, autor kultowych telewizyjnych programów edukacyjnych oraz wydanego 30 lat temu pierwszego polskiego  podręcznika z kasetami magnetofonowymi „Blues-Rock Guitar Workshop”. Kurs ten stał się prawdziwą biblią dla kilku pokoleń fanów gitary. Korzystali z niego m.in. Marek Raduli, Piotr Lekki z TSA, Robert „Drężmak” Drężek z Luxtorpedy, a nawet rosyjski wirtuoz Roman Miroshnichenko…


Warsztaty „Rekordowa Rozgrzewka” – Generalna Próba przed Gitarowym Rekordem Świata  Leszek Cichonski i Bartosz „Bazok” Zelek

sekcja rytmiczna: Artur Malik – drums i Robert Szewczuga – bass.

Bochnia, MDK  – 24.02.2022 r. warsztaty godz.17.00 koncert godz. 20.00
Ceny biletów: 
Warsztaty – 100 zł / udział w koncercie gratis/
Koncert –  50 zł.

Bilety do nabycia w sekretariacie MDK i kasie kina Regis.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia