Bocheńscy strażacy mają nowy samochód ratowniczo-gaśniczy

-

W poniedziałek komisja powołana przez Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP dokonała odbioru nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Komendy Powiatowej PSP w Bochni.

Pojazd powstał na uterenowionym podwoziu SCANIA P370. Wyposażono go w zautomatyzowaną skrzynię biegów, zbiornik wody o pojemności 5000 dm3, zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 500 dm3, działko wodno-pianowe, linię szybkiego natarcia o długości 60 m, maszt oświetleniowy LED, wciągarkę elektryczną oraz inne wyposażenie pożarnicze. Samochód umożliwia przewóz 6 ratowników.

Parametry dwuzakresowej autopompy Godiva umożliwiają uzyskanie wydajności przy niskim ciśnieniu (8 bar ) – 3500 dm3/min. Natomiast wydajność wysokiego ciśnienia (40 bar) wynosi 468 dm3/min.

Obecnie strażacy zapoznają się z nowym pojazdem, prowadzą ćwiczenia z obsługi autopompy, sprzętu i wyposażenia. GCBA 5/35 SCANIA P370 już wkrótce zostanie włączony do podziału bojowego i zastąpi obecnie użytkowany samochód GCBA 5/32.

Koszt zakupu pojazdu wyniósł 1 099 620 zł. Zakup został zrealizowany przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Za pośrednictwem mediów Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Bochni dziękuje wszystkim instytucjom i osobom zaangażowanym w pozyskanie pojazdu, którzy przyczynili się do zwiększenia bezpieczeństwa pożarowego na terenie powiatu bocheńskiego.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023